Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell egy tattoo szalonhoz?

Elizabeth97 kérdése:

Mi kell egy tattoo szalonhoz?

Figyelt kérdés

Röviden! Szeretnék nyitni egy tattoo szalont hova kell mennem és milyen engedélyek-ért mindent amit lehet írjatok le nekem!!! Hol kell bejelenteni, az engedélyt elintézni (Budapest a székhely) milyen papírok kellenek hozzá hol tudom beszerezni, az alkalmazottnak milyen papír kell hol kell elintézni. Mindent amit csak lehet róla tudni, szeretnék tudni kérlek segítsetek ;) köszönöm szépen előre is puszi neketek ;) :*

Üdv. Eliza



2016. máj. 18. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
3%

Talán érdeklődd meg a helyi önkormányzatnál.

Mi intézzük el helyetted?

2016. máj. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Na, kezdjük el visszafelé: ahhoz, hogy egy alkalmazottal dolgozz, annak a bére + a NAV felé az adó min havi 130-150 ezer ft-ba kerül Neked (ha legálisan csinálod). A Te havi adód főállásban min. 50 ezer, ez eddig 200 ezer ft. Emellé jön a helyiség bérleti díja, rezsije, az anyagok, a könyvelő (havi 10-12 ezer ft), stb. biztos vagy benne, hogy minden körülmények között ki tudsz termelni havi kb. 300 ezer ft-ot ezzel? Csak azért kérdezem, mert a környékünkön (Budapest belváros) lévő tetováló épp most kezd már csődbe menni... Egy időben nagyon ment neki, de most már nem sok kuncsaftja van...
2016. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és mielőtt "meg lennék vádolva" :D azzal, hogy nem a kérdésre válaszoltam. Okmányiroda (ott megmondják, milyen végzettség kell), önkormányzat, NAV - ezeket kell végigjárnod, meg majd még egy csomó engedélyt...
2016. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek nem kötözködés, de nem tattoo szalon, hanem tetováló szalon!!!

Első lépésnek kell egy hely. A helynek bejegyzett földrajzi helyszáma kell legyen és nem lehet lakóingatlan. Ezt célszerű nem bérelni, hanem megvásárolni, mert át is kell alakítani.

A hely/szalonnak a működéséhez szükséges:

ántsz engedély, NAV engedély (bejegyzett vállalkozás, telephely,...), helyi önkormányzattól is szükséges hozzá pár engedély (zaj miatt, foglalkoztatás miatt, stb.)

Mi ennek a menete? Általában engedélyt csak nyitásra kész állapotú helyre adnak. Ugyan vannak előzetes engedélyek, de azok nem garantáltak. Ezért is célszerű a szalon helyét megvásárolni.

Első lépésnek kell csinálnod egy vállalkozást. Ez lehet Bt., Kft., Rt.,... de a legegyszerűbb a Bt. (Betéti társaság.).

Ehhez kapcsolatba kell lépned a NAV-val és egy kis papírmunka és kész a névleges Bt. A Bt-ben minden résztulajdonos a teljes vagyonával felel, ezért célszerű a Btnek vállalkozói számlát nyitni, amire a pénzek érkeznek és ahonnan a pénzek kiutalódnak. Ezt természetesen a bankoknál intézheted el (egy tulajdonos esetén csak a tulajdonos, több esetén mindenki kell hozzá) Célszerű erre a számlára előre 2-3 millió forintnyi fedezetet berakni (tőke).

A szalont a Bt kell, hogy megvásárolja, így a Bt tulajdonában áll (vagy megveted magad részére is, és akkor kötni kell egy bérleti szerződést a saját Bt-el, de az után fizetni kell a bevételt pluszban, ezért nem célszerű), tehát nem igényel semmit sem az átalakítás.

A szalonnak, mint munkahely, rendelkeznie kell a jogszabályokban előírt állapotokkal (mellékhelyiség, megfelelő fény, megfelelő levegő, megfelelő hőmérséklet, korrekt zajszigetelés...stb.), illetve célszerű egy váróhelyiség és akár egy öltöző is.

Egy ilyen szalonba is bele kell még fektetni. Célszerű ellenőrizni a fali huzalozást, a vizet, a csatornát, a szellőzőket és akár újra vakolni-festeni, járófelületet cserélni...stb.

Ha minden készen van, akkor jöhetnek a megfelelő bútorok. Eszközök tárolása, higiéné, és munka és balesetvédelmi rendeletek betartása.

Utána kell egy fizetési rendszer is, ami pénztárgépeknél NAV bejegyzést, banki rendszernél szintén NAV bejegyzést von maga alá.

Ha a szalon működésre kész állapotban van, akkor lehet véglegesíteni az engedélyeket. Ántsz kijön és ellenőriz, önkormányzati emberek is jöhetnek ellenőrizni... ezek után kapsz engedélyeket. Félreértések végett célszerű a bejáratot, illetve a fizetési területet (cassa) rögzítő berendezéses megfigyelés alatt tartani (kamerák).


Az alkalmazottakra:

Az alkalmazottak lehetnek társak (Bt résztulajdonos), bérlők (egyéni vállalkozók, kik helyet bérelnek tőled), vagy a Bt. alkalmazottjai. Ebből a háromból te döntöd el, hogy melyik formát választod. Ha Bt. alkalmazottja, akkor jár neki a minimálbér, illetve minden egyéb jogszabályokban meghatározott cucc (lásd munka törvénykönyve, nem túl hosszú, célszerű átnézni). Ha a Bt. résztulajdonosa, akkor a fizetését lehet minimalizálni, és jutalékos rendszert kiépíteni (havi 40 nettó havi 60 bruttóval + havi jutalék. Persze nem elfelejteni, hogy ilyenkor egyéni adóbevallás kell, amihez célszerű könyvelőt használni (fizetni érte, hogy elkönyveljen mindent, rendesen), vagy egyenes alkalmazni is! :D

Ha csak bérlő, akkor bérleti szerződést kell kössetek, így utána nem kell semmi járulékot fizetned (nem úgy, mint az első esetben), csak a bérleti díjból befolyó adóvonzatokat.


Rengeteged írhatnék még, hogy mit miért, hol, mikor, hogyan és még azokat is, amik célszerűek, de nem kötelezőek.

A kerületi illetékes NAV irodát keresd fel, ők tudnak neked segíteni. De, ha egy jogásszal beszélsz, ő is sokat tud (elvégre itt rengeted jogi kérdés van).


Remélem azért hasznos voltam.

2016. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!