Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy villamosmérnök számára...

Egy villamosmérnök számára milyen "szabadúszó" munkák adódnának, amik nincsenek napi fix munkaidőhöz kötve?

Figyelt kérdés
Például energetikai vagy szabványokkal kapcsolatos felülvizsgálatok végzése alkalmi jelleggel.

2016. máj. 14. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Tervezés.

A kivitelezéshez kapcsolódó feladatok, mint felelős műszaki vezető vagy építési műszaki ellenőr.

Azonban felhívnám a figyelmedet, hogy ez a "nincsenek fix munkaidőhöz kötve" ez nem azt jelenti általában, hogy ha süt a nap, akkor strandra jársz, hanem azt, hogy szabadságodban áll este 10-ig dolgozni. :) Bizonyos munkákat ugyanis nem éri meg bizonyos volumen alatt végezni, másrészt az elutasított megrendelő az álmoskönyv szerint hét szűk esztendőt jelent. :)

2016. máj. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xswerdy ***** válasza:
A villamosmérnökön belül több szakirány van, akik egész más tevékenységeket végeznek, így nehéz általánosságban megmondani. De azért alapból a villamosmérnöki munkára sokkal inkább az alkalmazotti jogviszony jellemző, míg pl. az építészek körében sok a magánzó.
2016. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes helyzet, de legálisan másnál egy konnektort nem köthet be villamosmérnök. Kivéve ha van villanyszerelő végzettsége. Tudom, mert én is az vagyok. Mármint villamosmérnök. Mérnöki munkák meg tényleg ritkák alkalmi jelleggel.


Ez a baj a magyar oktatással. Eleve csak úgy engednék valakit villamos felsőoktatásba, hogy legyen alapképzettsége erősáramból, gyengeáramból. Épp elég 4 év erre a középiskolában.


Utána a főiskolán 4 év elméleti hablaty...


... aztán a vicc, hogy mire a mérnök végez, a villanyszerelő már összeszedte egy ház árát és általában többet is keres mint a villamosmérnök.

2016. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ebben kételkednék.
2016. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Építésnél műszaki ellenőr? Hát talán ha pont olyan szakirányú a végzettsége, minden papírja megvan hozzá akkor igen, de 1000 -ből egy villamosmérnöknek ha van. Nem úgy van az, hogy én mérnök vagyok akkor felcsapok érintésvédelmi felülvizsgálónak mert én vagyok a mérnök.


Attól még, hogy egy villamosmérnök az audiban egy töltésvezérlőt fejleszt 10 éve egy építkezés közelébe nem mehet mint ellenőr, legfeljebb mint néző. Se az informatikus, se a telekommunikációs, se az automatizálás szakos... még egy villanyszerelőt se helyettesíthet.


Hiába van az emberek fejében egy kép, hogy a szakma alacsonyabb rendű, az meg diploma és magasabb, akkor se. Honnan ismerné egy gyengeáramú villamosmérnök a mérőhelyek kialakításának a szabályait? A földkábel fektetést? Az aktuális villanyszerelési szabványokat?


Csak abban az ágazatban lehet plusz munkákat vállalni amihez megvan a szakképzettség és a szakértelem.

2016. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Csak abban az ágazatban lehet plusz munkákat vállalni amihez megvan a szakképzettség és a szakértelem." Gondolom, ezt a kérdező természetes előfeltételnek vette kérdésének megfogalmazásakor, mint ahogy én is, meg szemlátomást a #2 válaszoló is.

Ámbár, ami a felülvizsgálatokat illeti, nem egészen helytálló a megállapítás, igaz, engem csak három felülvizsgálói lehetőség érdekel, az ÉV, az EBF és a VV, azokhoz nem kell szakképzettség a 27/2012. (VIII. 27.) NGM rendelet szerint, ha a villamosmérnökség energetika szakirányúnak tekinthető (kritériumok részletesen leírva az szvk-ban).

Hogy kevés embernek van műszaki ellenőri, stb papírja, hát az rajtuk múlik. Aki pénzt akar keresni, annak tennie kell érte.


Mondjuk azt nem írtam le a #1-ben, hogy tervezni például én nem terveznék sosem, nagyon favágó dolognak tartom (nem az űrhajó tervezését, hanem a mi a gyakorlatban adódik), amúgy azt sem nem éri meg bizonyos nívó alatt csinálni, mert a közművek látogatása, stb annyi időt vesz igénybe, hogy ha egyszerre egy tervet futtat az ember, és ezt mind kiszámlázná, annyit nem fizet senki. Bár ahol én működöm, ott harmincból vagy négyen terveznek, amit én nem értek. :D

Na és még egy szempont a kérdezőnek, ha már erről folyik szó, saját keserű tapasztalatom, hogy mihelyt az ember kétszer azt mondja, hogy bocs, de nem érek rá akkor, amikor te gondolnád, úgy ejtenek, mintha sosem léteztél volna. Tehát kell a bármikori szabad mozgás, vagy olyan munkaidő beosztással, mint az elcserélhető 12 órázás, vagy főállásban szabadúszással.

Ezen kívül lehetnek még persze kisebb feladatok, amiket az ember valaki négereként végez.


Viszont eszembe jutott a szakfordítás, de nehogy pontatlanság bűnébe essek megint, csak akkor, ha az ember tud azon a nyelven, tud írni, stb.

2016. máj. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!