Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozással kapcsola...

Egyéni vállalkozással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy két rokonom dolgozik egy vállalkozónak kőművesként/szobafestőként. A bér úgy alakul, hogy pl 2000 ft x munkának négyzetmétere, abból 600 az övék, a többi a vállalkozóé.

Beszéltünk róla, hogy kiváltanék egy egyéni vállalkozóit, aztán feleznénk (munka van bőven nekik, nekem meg ezen kívül nem sok mindent kellene csinálni). Na már most, felmerült néhány kérdés:

1. Adózás. Ugye gondolom most nem 50 ezer fix adó lenne, hanem az alkalmazottak után kellene fizetni? Vagy őutánuk is és még az 50 ezer is?

2. Telephely kell-e?

3. Nekem szükséges-e, hogy ezzel kapcsolatos végzettségem legyen (kereskedelmi van)?

4. Főállásban lennék vállalkozó, emellett saját magam csinálnék még egy hasonló fajta melót, ha ez lehetséges.

5. Könyvelőnek helyileg hol kellene lenni? Én Nyíregyházáról való vagyok, de a munka Budapesten van. Szükséges lenne az én állandó jelenlétem?



2016. jan. 1. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Keress egy könyvelőt és témázz vele.
2016. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!