Ha belevágnék egy vállalkozásba, de szeretném konkrétan felméretni a költségeit, van rá lehetőség? Pályázatíró céget érdemes felkeresni állami támogatás igénybevételéhez?
Úgy értem, hogy van-e erre valami hivatalos szerv, aki miután megismerte a terveket, eljön és pontosan kiszámítja a költségeket?
Ha felújítandó épület is van a projektben, akkor külön a festőt, vízvezeték-szerelőt, villanyszerelőt előtte el kell hívnom, hogy már a konkrét felmérés árával tudjon számolni az illető? Vagy nincs is ilyen foglalkozás? Ennek mi a költsége?
Gondolom, ha állami forrásokra szeretnék szert tenni a vállalkozás elindításához, akkor szükség lesz egy ütős pályázatra is. Létezik, hogy azt a "pórnép" képes megírni, vagy annyira gagyi lesz élből, hogy rá se néznek?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ezt a pályázatot neked találták ki.
Kár, hogy sem a 18-25ig, sem a 25-30-ig kategóriába nem tartozom bele.
Belelkesültem, aztán letörtem, de cefetül.:(
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Ha megírod mi az elképzelésed, segítek összerakni az előzetes számításokat. + ha van releváns kiírás, elmondom mik a pályázati lehetőségek jelen pillanatban.
Igen, minden olyan elemhez, amit pályázati pénzből szeretnél, beszerezni, felújítani, stb. ahhoz árajánlatot kell becsatolni a pályázathoz, ( van ahol kettőt is, és a kedvezőbbel kell számolni ezeket a költségeket).
Elsőnek nekiugrani egy pályázatnak nem igazán javasolt, ha biztosra akarsz menni, mert nem csak "az én ezt szeretném így, meg úgy megcsinálni" leíró részből áll, hanem léteznek pl. indikátorok, horizontális célok meghatározása, megvalósítása, fenntartása, deisszeminációja és még lehetne sorolni a projekt ciklusmenedzsment részeit, stb. ami a pályázatírók kompetenciája. Emellett a goodwill értékükön is sok múlik, hogy nyerni tudj.
Egy megvalósíthatósági tanulmány, vagy üzleti terv ára sok mindentől függ, pár tízezertől több százezerig is terjedhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!