Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Arra gondoltam hogy nyitnék...

Kérdezlek kérdése:

Arra gondoltam hogy nyitnék egy boltot, egy Abc szerűt, mennyi lenne a költsége?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodtam, hogy mennyibe kerülne megnyitni egy boltot? Gondolok itt minden költségre az árúkészleten kívül hogy körül belülre mennyire kell számolni ha az ember boltot szeretne nyitni. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2015. nov. 5. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

-Vállalkozást kell csinálnod, ehhez kell kezdőtőke, ügyvéd, cégbírósági bejegyzés

-Üzlethelyiséget kell venned vagy bérelned

-Be kell rendezni (polcok, hűtők, pénztárgép)

-Engedélyeket be kell szerezni

-Árúkészlet


Persze sok mindentől függ, de 2 millió alatt ne is kezdj gondolkozni, és akkor nagyon nagyon szűken számoltam.

2015. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Alapból előbb legyen megfelelő beszerzési forrásod.

Ha jól tárgyalsz, akkor átutalásos fizetést is ki tudsz harcolni, így áruba nem kell annyit ölnöd. Közel 1 milliót vegyél le a kettőből árukészletre - ebből nyilván annyit mínuszba amit kihelyeznek szállítólevéllel neked - és indulj másodállásba.


A maradék 1M-ból pedig:

- Egyéni vállalkozás, iparkamarai tagság, önkormányzati bejelentés ( cca. 10.000 Ft )

- Mivel kell végzettség, így vegyél fel egy szakképzettet, munkaügyiből 25 év alattit ( 3-6 hónapra 100%-os bérköltség és járuléktámogatást kapsz rá )

- HACCP (kémiai kockázatbecslés, munkavédelmi kockázatbecslés )80.000 Ft körül van

- Rágcsálóírtás 10.000-

- Ántsz biztonsági adatlap bejelentés 8.000 Ft

- Tűz és érintésvédelmi felülvizsgálat 15.000 Ft

- Navos pénztárgép + egység és beüzemelés, 120-150.000 + áfa

- Üzemorvosi szerződés 20.000 Ft + áfa

- Könyvelő 15.000 + áfa/hó + alkalmazotti felár



- Berendezés

(kétfázisú mosogató, cukrászsütemény pult

szakosított csemegepult

cseppfertőzés mentes pékáru pult

szakosított mérlegek

függesztett füstöltáru tárolás

szakosított eladótéri áru elhelyezés


Kiépítés: Eladótér, Szakosított raktárak, polcok, max. súlyhatárral megjelölve, öltöző, Wc , 5 alkalmazott felett tusoló )


dekoráció , bérleti díj, rezsi pedig attól függ, hogy milyen helyed van és mennyit fogyasztanak a gépeid.


+ attól is, hogy milyen termékköröd van és ahhoz milyen egyéb kiépítések, átalakítások kellenek az üzleten. Ezt senki nem fogja tudni helyetted kiszámolni. Ahogy azt sem, hogy megéri-e? Mivel a célközönséget is neked kell ismerni, ahogy a konkurenciát is és azt, hogy mitől tudsz Te jobb lenni a másiktól..

2015. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez így nem fog menni.

Menj el először dolgozni egy ilyenbe pár hónapra, hogy lásd miről van szó.

2015. nov. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, eléggé hasznosak voltak. Egyébként dolgoztam ilyen helyen, csak én nagyobba Interspárba, ami azért másabb mint egy kisbolt.

Egyébként ha úgy akarom én mondjuk a Metro árúházból, magamnak is beszerezhetem az eladásra szánt termékeket, nem? Mert amennyire tudom, az is elsődlegesen a kiskereskedőknek értékesít, és csak olyanokra kell beszálítot találnom akkor mondjuk mint kenyér meg ilyesmik, amiket nem érdemes a Metroba megvenni, mert mindig friss kell, jól mondom?

2015. nov. 5. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!