Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes feladni, eladni...

Berei henrik kérdése:

Érdemes feladni, eladni mindent és másik országba Költözni? Relatív jól keresek (12-14 órában ) kb 320brutto. Ha eladok mindent kb 40-45M Ft al vagyok beljebb és az utcán. Nem látok jövőképet az országban . Aki ezt meglépte kérem segítsen . Köszönöm.

Figyelt kérdés

#elhagyás #az országot?
2015. szept. 18. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
40-45M ingatlan és ingóságod van 320E ft keresel és te nem látsz jövőképet. Tudlak sajnálni. Mit szóljon az akinek semmije sincs és közmunkás?
2015. szept. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen háttérrel nem érdemes külföldre menni, mert te így is jól élsz Magyarországon (már ha ott élsz)
2015. szept. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Bírom azt aki lát egy számot és azt mondja huh, apám, te milyen jól keresel! Számoljunk: azt írja kb. 320 bruttó és napi 12-14 óra. Legyen a jövedelem 300 bruttó és napi 12 óra. Ez egy hónapban 240 óra, ami 1250 Ft-os bruttó órabért jelent, ez nettóban kb. 750 Ft.


Mennyit keresne a kérdező nettóban ha csak 160 órát dolgozna? 160 óra x 750 Ft = 120,000 Ft. Viszont ez a szám önmagában megint nem mond semmit, mert nem tudjuk a kérdező végzettségét, szakmáját, tapasztalatát, lakhelyét.


"Mit szóljon az akinek semmije sincs és közmunkás?"


Például mesélje el hogy miért nem tanult, miért nem képezte magát, miért nem gondoskodott MAGÁRÓL. A közmunkásnak alap beállítottsága hogy másnak kell róla gondoskodnia, ő nem felelős az életért, ő csak a körülmények áldozata.


Ha nehéz is, de be kell látni hogy nem mindenki gondolkodik így és nem irigykedni arra aki tesz valami saját MAGÁÉRT és nem másoktól várja a megváltást.

2015. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

A kérdésre válaszolva: ha olyan szakmád van ami keresett külföldön és hajlandó vagy nyelvet tanulni, akkor érdemes elhagynod az országot.


Nem tudom milyen forrásból származik a 40-45m Ft vagyon, de ha csak örökölt ingatlanok, akkor semmiképpen ne csináld azt, hogy eladod őket és vállalkozásokba kezdesz, csak azért hogy na legyen már valami.

2015. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én egyelőre úgy látom,hogy nem mennék el,amíg itthon meg tudok élni,lehet hogy kint 3-4-szer annyi pénzt keresnél,de azzal is csak átlagos lennél kint és szerintem annyira nem szívlelnének azok akiknek tényleg az a hazája
2015. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Angliaban vallakozni válasza:
Szerintem semmikepp se add el a hazadat/lakasodat stb. Menj ki kulfoldre par honapra kiprobalni magadat, de elotte itthonrol kuldj palyazatokat. Ha kulfoldon megszoktad, kiadhatod a lakasodat/hazadat es a csaladod van johetnek utanad. Mindent felszamolni nem erdemes, de par evre (ha sikerul elhelyezkedned es beilleszkedned) megeri. Nagyon sokan vannak kulfoldon. En szemely szerint azert szeretem tudni hogy van hova haza jonnom es sok mindenkit akit ismerek (es nem nincstelen volt mielott kulfoldre koltozott) igy van ezzel. Olyan orvosokat stb is ismerek akik hetene repulnek Angliabol haza mert a csaladjuk Magyarorszagon el. Sok sikert!
2015. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!