Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bolt nyitásához lehet pályázat...

Toht tamás kérdése:

Bolt nyitásához lehet pályázatot kiíratni, ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Csak pályázat szükséges hozzá? Mit kell hozzá csinálni?

2015. szept. 16. 19:06
 1/1 Szabó Zoltán 47 ***** válasza:

Kedves Tóth Tamás !


Pályázatot "kiírni" a kormány jogosult, és ebben a pályázati tanácsadóknak nincs több befolyása, mint bármely más állampolgárnak. De a kormány sem azt ír ki amit akar, hanem szigorúan ragaszkodni kell a Brüsszel által elfogadott operatív programokban leírtakhoz.

Tehát azt kell, hogy mondjam pályázatot csakúgy "kiíratni" nem lehet, de jól is néznénk ki, ha minden igényre írnának ki pályázatot, nagy káosz lenne belőle.


Pályázatot írni, és benyújtani a kiírt pályázatokra lehet. Így általánosan, hogy "bolt nyitásához" nem lehet benyújtani pályázatot, hanem konkrétan meg kell nevezni, hogy milyen költségekhez kér támogatást. A kiírt pályázatokban egyértelműen szerepel, hogy milyen költségelemeket támogat. Pl. 200 000 Ft-nál nagyobb értékű olyna eszközök beszerzését, ami szerepel a mellékletben szereplő VTSZ listán, vagy építési költségeket, de ez nem lehet több mint a teljes elszámolható költségvetés 25 %-a, stb. De például nem lehet elszámolni autó beszerzését, engedélyek megszerzéséhez kapcsolódó költségeket, ügyvédi költségeket, készletek beszerzését, stb.


Jelenleg olyan pályázatra lehet benyújtani szolgáltató iparban pályázatot (olyan pályázat van "kiírva"), amely un. Szabad Vállalkozási zónában valósul meg (A Szabad Vállalkozói Zóna településeit régen úgy hívták, hogy leghátrányosabb kistérségek. Az SZVZ településeit egy kormányrendelet sorolja fel) A minimális támogatás 5 M Ft, és szolgáltatóiparban 50 %-os a támogatás. Tehát legalább 10 M ft-s beruházás kell 5 M. Ft önerővel. De az is fontos követelmény, hogy legalább 3 lezárt üzleti évvel rendelkező és legalább 1 fő statisztikai létszámmal rendelkező vállalkozások pályázhatnak. A beruházás összege nem haladhatja meg az előző év (2014) nettó árbevételét.


Mit kell hozzá csinálni ?

Először meg kell határozni a helyszínt, és ha az SZVZ-be esik akkor lehet tovább lépni.

Utána össze kell állítani a projekt költségvetését, és ez az a pont amin túl már vége az ingyenes tanácsadásnak.


Ha nem SZVZ-be esik a megvalósítás helyszíne akkor figyelni kell a megjelenő pályázatokat, mert 2016-ban várhatóan megjelennek a kombi pályázatok, amelyekre lehet majd nem SZVZ-ből is pályázni. De a pontos feltételeket csak akkor lehet megtudni, ha kiírják a pályázatot. (Pl az én honlapomról is lehet tájékozódni, de ennek elérhetőségét nem írhatom itt le, mert reklámnak minősülne)


Remélem tudtam segíteni.

2015. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!