Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Uj vallalkozas letrehozasaan...

Uj vallalkozas letrehozasaan lenne par kerdsem!? Munkavallaok alkalmazasa stb

Figyelt kérdés
Szeretnek egy uj,sajat vallalkozast letrehozni.Szeretnem megtudni hogy hogyan tudnek munkavallalokat felvenni ugy hogy a leheto leggazdasagosabb legyen alkalmazasuk a cegben.Valamint erdeklodnek h letezik e meg a szechenyi terv,vagy egyebb lehetosegek tamogatasok igenylesehez?Koszonom elore is a valaszokat!
2015. júl. 31. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Törvényes keretek között pl. foglalkoztathatsz nyugdíjasokat vagy megváltozott munkaképességűeket, az ő járulékaik olcsóbbak.


Nem törvényes keretek között sokan azt csinálják, hogy alacsonyabb fizetésre jelentik be a dolgozót, és a többit zsebből zsebbe adják neki. Ez nyilván kockázatos.


Nem tudom, manapság a pályakezdők támogatására létezik-e még a Start kártya, vagy ahhoz hasonló támogatási rendszer. Anno aki ezt kiváltotta, az után X ideig nem kellett járulékot fizetni (vagy erősen csökkentettet csak), "cserébe" nem távolíthattad el Y ideig az állásból.

2015. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg támogatás van, csak nem biztos, hogy jogosult vagy rá - ezt így mi nem tudjuk megmondani. Be kell menni a bankodba, és megkérdezni.


Pl. az agyonreklámozott NÖVEKEDÉSI HITEL-t azért nem kaphattam meg egyéni vállalkozóként, mert túl kicsi vagyok: Nem tudtam, sírjak vagy nevessek? A bevételem nem éri el az x összeget, ezért nem növekedhetek (basszus)

Hát ki növekedjen, ha nem a kisvállalkozó?

2015. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bér és járulékköltséget legegyszerűbben munkahelyteremtő vállalkozás keretében, vagy munkaügyiből kivéve a feltételeknek megfelelő emberekkel tudsz, hitellel semmiképp nem ajánlatos ezt a tétel forrás szervezni, mivel azt vissza is kell tudni x időn belül fizetni kamatostul.


Emellett már a vállalkozás tervezésnél figyelembe lehet venni, hogy pl. szabad vállalkozási zónában törvényileg is alacsonyabb a járulék a helyi munkaerőre, a 27%-os EHo kedvezmény miatt + ha 10 millió feletti a beruházás, akkor további adókedvezmények járnak.


Hasonlóképp, ha elég egy főt havi 15 alkalommal foglalkoztatni, maximum, akkor Egyszerűsített formában is bejelenthető, kevesebb járulékkal.


A pályázatok kiírásánál részletesen el kell olvasni, vagy pályázatíróra bízni az útmutatót, hogy tudni lehessen ki mire, milyen mértékben jogosult.

2015. aug. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!