Egyéni vállalkozás indítása egyetemista ként?
Figyelt kérdés
Mérnök informatikát tanulok, és ismerősöknek és azok barátainak szoktam, honlapokat csinálni viszont ugye ezt mind adómentesen, viszont szeretnék kicsit komolyabban valami egyéni vállalkozást, esetleg céget alapítani, ( később talán bővülnénk 1-2 szaktárammal ) hogy teljesen legálisan a bürokráciának átadva magamat tevékenykedni, hogy ismeretleneknek is merjek dolgozni. Egyetem mellett jó kis plusz pénz és szakmai szempontból sem hátrány, szóval olyan megoldást keresek ami lehetőleg pénztárca barát. Elképzelések, ötletek?#cég #egyetem #honlap #cégalapítás #szerkesztés #vállalkozó #vállalkozás #egyéni #egyetemista #honlapszerkesztés
2015. máj. 23. 11:47
1/2 anonim válasza:
A ként szó mit jelent?
Egyéb-ként adószámos magánszemély.
2/2 anonim válasza:
Ha nappali tagozatos hallgató vagy, akkor semmi akadálya, mivel akár egyéni vállalkozó is lehetsz, nem kell járulékokat, tb-t, stb. fizetned, mert azt utánad az állam már kifizette. Az adószámos magánszemély a másik lehetőség, itt azt hiszem, feltétel hogy évente valahány százezernél ne keress többet. De a pontos szabályozást nem tudom.
Az a lényeg, hogy ennek a kettőnek járj utána. Szerintem amíg diák vagy, tökmindegy melyiket választod, de az a legokosabb, ha keresel egy könyvelőt és vele beszéled meg, ő tuti naprakész. Könyvelőre meg úgyis szükséged lesz majd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!