Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet ilyen befektetest talalni?

Lehet ilyen befektetest talalni?

Figyelt kérdés
Ugy 200 ezer dollarbol lehet olyan befektetest csinalni aminek a havi jovedelmebol meglehet elni,esetleg egy kicsit felrerakni minden honapban?

2015. máj. 5. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak úgy lehet megválaszolni, ha megírod:

1. Mit jelent számodra a "meg lehet élni" és a "kicsit" félrerakni fogalmak.

2. Mennyire fér bele a kockázat.

2015. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnem ha nagy kockazattal jarna de ha nagyon muszaly akor rendben van a kockazat is.Arra gondoltam hogy valahol $1000+ legyen a havi jovedelem
2015. máj. 5. 23:19
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Számoljunk egy kicsit: +1.000/200.000 az HAVI 0.5 százalékos hozam, amit te kockázat nélkül/kis kockázattal szeretnél elérni, egy olyan hozamkörnyezetben, ahol a magyar jegybanki alapkamat ÉVES 1.8%. LEHETETLEN! Aki mást mond, az hazudik, át akar verni.

Mindig vedd figyelembe a hozam/kockázat arányát. Ha valaki azt mondja, hogy ő ennyit (havi fél% az kb éves 6%) csinál, azt csak magasabb kockázat mellett teheti meg. Ha azt mondja, hogy ez alacsony kockázatú, az át akar verni.

Hogyan érheted el mégis:

Ez a 200e már kb elég arra, hogy egy diverzifikáltabb portfóliót hozzál létre, hosszabb távra (3-5 évre). Ez NEM fizetés, így a pénzt nem egyenletesen kapod vissza, hanem kisebb-nagyobb ugrásokkal/kilengésekkel. De még egyszer: kockázattal.

Amúgy a tőzsdézés is jó (én azt teszem), de a kiegyensúlyozottabb havi bevételt kb 2-4 év alatt értem el. Itt se dőlj be a hazug reklámoknak.

Remélem segítettem.

2015. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom valaszodat. :)
2015. máj. 5. 23:40
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
46%
Questor, Hungária Értékpapír, Marika, Tribuszerné... De ennyi erővel felteheted mindet a lottón is.
2015. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azert a lottora nem szivesen raknam fel az osszes penzemet :)
2015. máj. 6. 00:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ilyet csinálni gond nélkül, ha vállalsz kockázatot. Egy portfóliót kell létrehozni, amely magas kockázati besorolású befektetési alapokból áll.


A következő szempontokat kell figyelembe venni:

- Hosszú távon lehet kb. évi bruttó 8% kamatos kamattal (hozammal) számolni, de el kell fogadni, hogy menet közben akár egy 50%-os, vagy annál is nagyobb esés következhet be. Ettől te nyugodtan kivehetsz évente mondjuk 12 ezret (6%), mert hosszú távon ezt nagy valószínűséggel kitermeli a befektetés. Mondanom sem kell, hogy csak nagy, megbízható szolgáltatóban érdemes gondolkodni.

- Minimalizálni kell a költségeket: megkeresni a legolcsóbb szolgáltatót, többször rákérdezni az összes felmerülhető költségre, preferálni az ETF-eket.

- Diverzifikáció: megosztani több országban levő több szolgáltató között, és természetesen a portfólióban legyen sokféle befektetési alap:

a) eszköz szerint: kötvény, részvény, árupiaci származtatott ügylet

b) régió és mögöttes deviza szerint: USA, Kína, India, Afrika, K-Európa (esetleg külön Magyarország), Oroszország, Ny-Európa, Dél-Amerika

c) szektor szerint: hosszú államkötvény, vállalati kötvény; ipari részvény, pénzügyi részvény, technológiai részvény, gyógyszeripari, luxuscikk, fenntartható fejlődés, környezettudatos stb. stb.; jó lehet néhány általános vegyes blue-chip-részvényalap, amelyben mindezek benne vannak; nyersanyagoknál olaj, ezüst, arany és többféle mezőgazdasági termény

- Minimalizálni kell az adóterheket: figyelni külföldi befektetésnél a kettős adózás elkerülésére, veszteségek szembeállítása a nyereségekkel, TBSZ-számla használata

- Ha tanácsadóhoz fordulsz, csak olyat válassz, akinek te fizetsz a szolgáltatásért. A többiek tanácsa több pénzedbe kerülhet, esetlegesen katasztrofális, veszteséges befektetési terméket sóznak rád.


Konkrét megoldást említek kettőt, ami itthoni, de én nagyon ajánlom, hogy a pénz egy része külföldi legyen. Az egyik a KBC Equitas, ahol elég olcsón tudsz TBSZ-értékpapírszámlát nyitni, és arra venni ETF-eket. A másik az Allianz egyszeri díjas Életprogramja, kiegészítő biztosítások nélkül.

2015. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még azt hozzáteszem, hogy én most mindenképpen hanyagolnám a kötvényalapokat, és inkább ingatlanalapokat tennék a portfólióba, vagy egyiket sem.
2015. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Meglehet, ah tudod hova fektesd be.
2015. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!