Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ez jo uzleti terv?

Szerintetek ez jo uzleti terv?

Figyelt kérdés
Foleg Bak Norbit kerdeznem o ertelmes valaszokat szokott adni. Szoval Angliaban melozok van egy kis penzem arra gondoltam, hogy elmegyek egy cidert keszito tanfolyamra itt es az itt megszerzett tudast otthon kamatoztatnam. Itt van lehetoseg farm latogatasokra ezekre elmennek tanulman utakra. A koncepciom az, hogy ket tipusu cidert csinalnek, egy olcsobb minosegut, amit 2 literes pet palackba forgalmaznam, es egy kezmuvest, amit igenyesebb helyeken ertekesitenek. Mikor pesten vagyok es elmegyek egy-egy normalisabb helyre.pl: eleszto, kelta... Akkor altalaban jol elbeszelgetek az alkalmazotakkal, mert tetszik nekik, hogy van velemenyem, es osszehasonlitasi alapom egy egy termekrol (sokszor mar azon is meglepodnek, hogy ismerem azt a kezmuves markat) na ilyen helyekre ertekesitenek 0,5l uveges kiszerelesben. A gyartohelysegem, meg elmaradottabb regiobanlenne. Eredetileg heves, nograd, pest, jasznagykun szolnok megye hatararol szarmazom, igy tudok mazsolazni, heves es nograd megyenel (holloko, paszto kornyeke) szerintem nagyon konnyern kapnek engedelyt, meg tan eu-s tamogatast is, de nem arra hajazok, az almat inkabb beszereznem, a matraaljarol vagy szabolcsbol, es az izesitett booze-t termersztenem, es gyartanam magam. Kezdetben csak magam lennek (eleinte ugyis helybol ertekesites lesz a foprofil, a helyi arcoknak) es ha a megrendeloi szamom azon a szinten lesz, akkor veszek fel alkalmazottakat, ha nem , akkor meg maradok a magam ura. Befektetendo tokem 5-10 kozott.

2015. ápr. 28. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így ebbe a formába röhejes. Döntsd el, hogy valami csöves kommerszt akarsz gyártani, vagy minőségi kézműveset, de a kettőt egy név alatt ne.
2015. ápr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogyis egy nev alatt. Kulon neveik lennenek. Miert szerinted az Unicum csak a gyogylikort, meg a draga koser szilvapalinkat gyartja? Egy figyfenet, vannakk kommersz ital markaik is dogivel. Nem akarok butasagot mondani, de szerintem a Peter Pal termek csalad az oveke.
2015. ápr. 28. 18:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha már kérdeztél név szerint, ráadásul olyan dologgal kapcsolatban, amivel foglalkozok is hivatalosan, akkor pár gondolat ehhez az ötletedhez:


1. Tisztuljon le előbb ez a folyamat benned.


Mit, mikor, hogyan?


Hazatérni külföldről nem könnyű dolog, de jó látni a szándékot. Nem tudom mennyit voltál itthon az utóbbi időben, vagy próbálkoztál e már itthon valamibe is kezdeni az elmúlt 5 évben? Én tapasztalatból azt mondom, hogy kell egy-két év előkészíteni egy ilyen jellegű dolgot. Pl. azzal, hogy ahogy írtad is elsajátítod a folyamatokat kint, amivel párhuzamosan már felmérheted, hogy helyileg hol is lenne a legjobb ezt kivitelezni.


2. Telepítő tényezők :

Itt többek között azt értem, hogy kiválasztani egy optimális települést.


Pláne ha pályázati támogatásban is gondolkodsz, akkor a területileg illetékes LEADER HACS helyi vidékfejlesztési stratégiákat átnézve lehet érdemes meghatározni. Ahol mondjuk prioritás a helyi termékfejlesztés és azok piacra jutásának támogatása, már aránylag könnyebb egy ilyen projekttel próbálkozni. Forrásszervezésbe még annyit tennék hozzá, hogy egy életképes üzleti tervvel, nem feltétlen lehetetlen egy önfoglalkoztatóvá válási támogatást megszerezni ( + 2-3 milliót, amit addig sem a saját megtakarításodból költesz), de nyilván ehhez előbb részletesen ismerni és leginkább átgondolni kell a tevékenység minden egyes pontját.

+

Ajánlott pl. szabad vállalkozási zónában létrehozni (ez szintén szokott előnyt jelenteni pályázatoknál..) egy olyan vállalkozást, ahol munkaerő felvétel is esélyes ( 27% Eho járulék kedvezmény a helyi munkaerő után és 10 millió ft feletti beruházás esetén további adókedvezmény járhat+ ezek jellemzően kistelepülések, ahol rugalmasak az önkormányzatok, ha komoly a szándék). A települések listáját megtalálod a neten a kistérségekkel együtt.


3. Üzleti Terv:

Emellett célszerű lenne átgondolni, hogy milyen léptékben is érné meg ezt előállítani. Bár a termelési folyamatához ennek nem értek, de annyi tudva levő, hogy ha már említetted a pubokat, pl. egy „mezei” söröző átlagosan 60-70%-os árréssel dolgozik, ha pl. hazai nagykerrel szerződik. Mivel Te csak egy fajta terméket kínálnál, nyilván azt nem várhatod el, hogy kp-ben azonnal fizetve átvegyenek tőled X mennyiséget. Ehhez kell egy üzletpolitikai és leginkább marketing stratégia, hogy milyen formában „helyezed ki” a termékedet oda, hogy az versenyképes is legyen a többivel szemben.


Nem utolsó szempont, például az ár sem. Azt pedig nagyban befolyásolja az is, hogy milyen áron szerzed be az alapanyagot, mennyi a ráfordításod és fajlagosan az egy darabra vetítve mennyire jön ki. De ezt befolyásolhatja pl. az is milyen formában akarnál ezzel foglalkozni. Mert kézműves kategóriába inkább kis darabszámú előállítás a jellemző, ami nem feltétlen olcsó is, így azt a helyiek nem is biztos, hogy meg is fizetnék Neked, de pl a fővárosban, vagy „sznob” városokban már lehet sanszos a dolog, ahova kistermelőként is szállíthatsz.

De pl. erre is vannak megoldások, mert ha már az almát adott esetben őstermelőként magad termeszted, akkor az abból készülő készítmények előállításához sem kell annyit beinvesztálnod, mint egy egyéni vállalkozónak. De tömegtermelésre már ez nem érvényes. Így azt lenne jó mérlegelni, hogy melyik lenne az induló terméke és adott piacra, mekkora üzemméret lenne az ideális. Mert valóban két különböző dolog a kézműves ital és a „kommersz”.


4. Operatív működés


Itt azt hozzá kel tenni, hogy ez a Te csinálnál egyedül mindent, csak igen rövid ideig tud életképes lenni, maximum a kézműves kategóriában. Akkor pedig már mindenképp szerintem vagy az őstermelő, vagy egy (szociális) szövetkezet alapítása lehetne kezdetben megoldás. Előbbihez egy adószám alatt futtathatod a másik kérdésedben feltett bérbe adást is, anélkül, hogy járulékokat kellene fizetgetned. Illetve nem utolsó szempont a jövedéki adó sem ez esetben, ami megint csak az árat tudja befolyásolni. Ha Te magad almát nem akarsz termeszteni, úgy érdemes lenne olyan területet választani, ahol az alapból megtalálható és nem kell kilométereket szállítani, és Te magára a termékfeldolgozásra fókuszálsz, és az értékesítésre pl. egy termelő és értékesítő szövetkezeten belül, ha összefogsz néhány helyi termelővel.


5. És hát mindezek fényében egy előzetesen, reálisan is felmért piacra készült üzleti terv alapján lehetne talán eldönteni, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni, vagy sem.

2015. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!