Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha átvert a társam, hogy...

Ha átvert a társam, hogy szabadulhatok meg a cégemtől?

Figyelt kérdés

Többségi tulajdonos vagyok egy Kft.-ben és papíron én vagyok az ügyvezető is. A dolgokat a társam intézte, de olyan jól, hogy mostanra csődbe ment a cég és egy csomó tartozása van. Jeleztem, hogy lemondok az ügyvezetői posztról, de a társaim közül senki sem akarja elfogadni. Felelősséget visziont nem akjarok vállalni az ő disznóságaikért. Nekem van másik cégem, amit tíz éve becsületesen viszek, soha semmi probléma nem volt.

Mit tehetek? Le tudok-e mondani az ügyvezetőségről, úgy, hogy nem vállalja senki, esetleg ki tudok-e lépni a cégből? Vagy milyen megoldás van?


2010. febr. 18. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ügyvezetőségről lemondhatsz, de ha nem tudtok mást megválasztani, a cégbíróság kötelezné a céget, hogy találjon valakit, mert ügyvezető nélkül nem maradhat. Ha úgyis meg akarod szüntetni a céget, kényelmesebb, ha te vagy az ügyvezető és végigviszed.

Ha a vagyont meghaladó adóság is van, előbb utóbb úgyis megszünne a cég. Két dolgot tehetsz: kezdeményezed a végelszámolást, ami felszámolásba fog átmenni mert nincs elég vagyon, vagy eladod a céget egy erre szakosodott cégtemetőnek (de ez nem legális).


A korábbi tartozásokért mindenképp felelsz, ha te voltál az ügyvezető! Ennek vannak korlátai, pl csak a cég vagyonáig felelsz. De ha úgy írtál alá szerződéseket, hogy már akkor tudnod kellett volna (pl előző évi mérlegből), hogy nem tudjátok kifizetni az üzleti partnert, vagy vagyont mentettetek ki, akkor elméletben személyes felelősséged is lehet. Gyakorlatban Magyarországon még senkit nem büntettek meg ilyesmiért.

2010. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére amikor aláírtam szerződéseket, akkor még minden rendben ment. Csak aztán átadtam a dolgok intézését a társamnak, mert én nem értem rá, és onnantól kezdtek lenni a problémák. Most borult csak ki a bili, hogy kiderült nincsenek fizetve a számlák és a pénztárban is sokkal kevesebb van, mint lennie kellene. És azt nagyon nem akarom, hogy engem vegyenek elő azért, mert a társam számlák nélkül feketén fizetett mindent és ez a pénz hiányzik a könyvelésből.
2010. febr. 19. 08:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp felelős vagy, ha te voltál az egyedüli ügyvezető és a társad a te meghatalmazásoddal járt el !


Pl te bíztad rá a pénztárat, ahonnan kivette a pénzt feketén, te nem néztél utána, hogy a beszállítóknak fizettek-e stb. Ezek az ügyvezető felelősségei közé tartozó dolgok. (számviteli fegyelem...)


Ha mindketten ügyvezetők vagytok, akkor persze nem felelsz az ő tetteiért.

2010. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!