Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bírósági alklalmazott lehet...

Bírósági alklalmazott lehet vállalkozó másodállásban?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hoyg bíróságon dolgozók lehetnek e másodállásban egyéni vállalkozók? Tilthatja ezt bármilyen szabály? Esetleg találhatok erről weben bármilyen írást? Köszönöm!
2015. márc. 31. 16:14
 1/3 anonim válasza:
100%
Nézd meg az igazságügyi alkalmazottak jogállásáról szóló törvényt (Iasz.), abban részletesen benne van minden.
2015. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Ezt találtam:


"Az összeférhetetlenség


36. § (1)93 Az igazságügyi alkalmazott nem tölthet be olyan munkakört, amelyben a hozzátartozójával irányítási, ellenőrzési vagy elszámolási kapcsolatba kerülne.

(2) Az igazságügyi alkalmazott

a) nem folytathat a beosztásával összeegyeztethetetlen, illetve olyan tevékenységet, amely a pártatlan, befolyásolástól mentes munkavégzését veszélyeztetné,

b) pártban tisztséget nem viselhet, párt nevében vagy érdekében - az országgyűlési, illetve az önkormányzati választásokon jelöltként való részvételét kivéve - közszereplést nem vállalhat,

c)94 kereső foglalkozást - a munkaidejét nem érintő tudományos, oktatói, művészeti, lektori, szerkesztői, sport-, a jogi oltalom alá eső szellemi tevékenység és a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony kivételével - csak a munkáltatói jogkör gyakorlójának előzetes engedélyével végezhet.

(3) Az igazságügyi szakértő igazságügyi szolgálati viszonyával az is összeférhetetlen, ha egyéni vállalkozóként, vagy gazdasági társaság vezető tisztségviselőjeként, felügyelő bizottságának a tagjaként, illetve személyes közreműködésre kötelezett tagjaként a szakértői feladataival összefüggő tevékenységet végez.

37. § (1) Az igazságügyi alkalmazott a munkáltatónak köteles haladéktalanul bejelenteni, ha vele szemben összeférhetetlenségi ok merül fel, illetve összeférhetetlenségi helyzetbe került.

(2) Az összeférhetetlenségi helyzet bejelentése vagy hivatalból történő megállapítása esetén a munkáltató az igazságügyi alkalmazottat 30 napos határidővel felszólítja az összeférhetetlenség megszüntetésére.

(3) Ha az összeférhetetlenség a 36. § (1) bekezdésében meghatározott okból keletkezik, vagy keletkezne,

a) a tilalom alól, amennyiben az egyik érintett bíró, úgy a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvényben, egyéb esetekben pedig az e törvényben meghatározott munkáltató kivételes esetben felmentést adhat,

b) az összeférhetetlenséggel érintettek megegyezése hiányában a munkáltató dönti el, hogy melyik igazságügyi alkalmazott szolgálati viszonyát kell megszüntetni."


Nem egyértelmű számomra. Esetleg segítenél az értelmezésben? Tehát egy egyszerű adminisztrátor, akinek nincs semmilyen döntési, befolyásolási jogköre indíthat vállalkozást mellékállásban? Nagyon köszönöm!

2015. ápr. 1. 14:39
 3/3 anonim válasza:
100%
A megoldás ott van a (2) bekezdés c) pontban: a munkáltatói jogkör gyakorlójának engedélyére van szükség az ott felsoroltakon kívül bármilyen más kereső tevékenységhez. Forduljon annak a törvényszéknek az elnökéhez, ahol dolgozik.
2015. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!