Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mostanában valaki gondolkodik...

Mostanában valaki gondolkodik Pesten valamilyen étkezde nyitásában?

Figyelt kérdés
Ki, hogy képzeli el, és vajon mennyit kell szánni egy ilyen induló vállalkozásra? Kölcsön?

2015. jan. 22. 15:42
 1/2 anonim válasza:

Üdv!Engem is érdekelne minden információ ezzel kapcsolatban! Párommal szeretnénk közösen pizzériát/gyorséttermet/büfét indítani. Számításaink szerint helyiség bérlés, ügyvéd, könyvelő, gépek, vállalkozás indítása, engedélyek megszerzése, árukészlet kb. 2500000ft-ból kihozható.Persze nem értünk hozzá, a saját laikus számolgatásainkkal jött ki ez az összeg.Ebbe nem számoltuk bele a vállalkozás indulását követő fél-1év "konyhapénzt" amit egyébként mindenképp javasolnak, hiszen a még nem haszonszerző üzlet tulajdonosának is kell valamiből számlákat fizetni, enni.Mi mindenképp úgy fogunk bele hogy mellette dolgozom továbbra is jelenlegi munkahelyemen, így ez a bevétel megmarad a mindennapokra.Ha nem rendelkezik ilyennel érdemes minimum havi 80ezerrel számolnunk amiből még talán az albérletünket sem tudjuk kifizetni, de talán elég lesz. Tehát 2500000ft + 480000ft (fél évre) = 2980000ft. Persze biztos vagyok benne hogy ez nem lesz elég tehát ez egy nagyon minimum összeg, én azt mondom minél több van annál jobb, szerintem legnagyobb biztonságban 4000000ft körül lehetnénk.De mivel mi is évek óta gyűjtögetett pénzünkből kezdjük ezt el,ezért sajnos nekünk sincs lehetőségünk 4000000ft-ot összekaparni.

Összességében (és kérem a hozzáértők segítségét,mert tényleg nem értünk hozzá,rengeteget olvasunk,rengeteget nézelődünk,számolgatunk): egy pizzéria (pizza,hambi,hodtog,saláták,desszertek,üdítők)(mondjuk egy kiszállítós nem beülős vállalkozásban) bérlése legolcsóbb peremkerületekben 100000-150000ft (2havi kaukció + 1 havi bérleti díj kell ált.) ez kb 300000ft-450000ft. a gépek változóak nekünk minderre kb 800000ft-900000ft-ra lesz szükségünk(használt).Kell vállalkozást alapítanunk amihez nem értek,nem tudom mennyibe kerül, sajnos pontos infóhoz még nem jutottam,fel kell keresnünk egy könyvelőt.Gondolom nem olcsó.Kell egy ügyvéd, nem olcsó.Kellenek alapanyagok amiket egész jó áron meg lehet kapni, de még így sem lesz elég 2000ft a bevásárlásra.Kellenek szórólapok amit épp tegnap beszélgettünk.Minél több a vásárlás annál olcsóbb/db. Nekünk valószínűleg először szükségünk lesz minimum 49000db szórólapra ami nem sok, minden 4 emberre számoltunk 2 kerületben.Mi magunk fogjuk kihordani, egyébként fizetni kell valakinek érte.Kb. a szórólapok ahogy számolunk de nagyon eltérő, nekünk 150000ft-200000ft lesz (ez egy szórás). Mindenképp kell egy weboldal és kell egy program ahol a rendelésfelvétel megtörténik, és persze a napi elszámolások. Kell egy pénztárgép.Párom szerint pénztárgép nélkül nincs engedély. Kötelező.Még ennek sem jártam utána.Visszatérve a weboldalra.Nem lesz olcsó, szerintem 100000ft körül lesz de lehet keveset mondtam.Ha jól emlékszem itt tartunk, remélem tudtam segíteni még akkor is ha sok minden számunkra sem világos.

2015. febr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cégalapítás (ügyvéddel) - kb 80-100e, könyvelő- 20e/hó, munkavédelmi oktatás, érintésvédelem, HCCCP stb - kb 100e, pénztárgép-170e.. Nost hirtelen ennyi ktsg jut eszembe, ami konkrétum lehet. Étkezdei tapasztalatom nincs (kiskereskedelemmel foglalkozom), de sztem alulszámoltátok az árakat, sztem ennyiből nehezen tudtok elindulni.
2015. márc. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!