Tudok bármilyen támogatást kapni vagy pályázni valamire saját vállalkozás indítása céljából ha közben van rendes munkám?
Munkanélkülieket évente kétszer támogatnak munkaügyin keresztül. Ehhez minimum 1 hónapja regisztrált munkanélkülinek kell lenned. A fenntartásra viszont két évig nem lehet más munkaviszonyod sehol, csak a létrehozandó vállalkozásodban. Ezért jól meg kell tudni tervezni és vannak feltételeik is, pl. 20% önerő + ingatlan fedezet, vagy banki garancia.
Ettől egy kicsit kedvezőbb, mivel nem fedezetes és -bár ebben nem vagyok biztos, hogy -nem kizárólagos személyes közreműködéshez kötött a Támop 2.3.6.b. , ami jövőre is lesz. Az viszont csak 25%-ban előleges, a többi rész negyedéves kifizetéssel utófinanszírozott, tehát ott hiába van a minimális 10% előleged, ha nem jól tervezed a cashflowt, akkor zsebből kell előfinanszírozni a beruházásokat.
A kettőt lehet kombinálni is, így 5-9 millióig is lehet tervezni a költségvetést, de mint minden pályázatban az útmutatóban itt is meg van határozva, hogy mennyit és mire költhetsz maximum és minimum. Utóbbinál pl. a támogatás 30-50%-a bérköltség, a maradékból 5% fordítható adminisztrációra és képzésre, a maradékból történhet eszköz, gép beszerzés, anyagköltség, stb.
Munkanélkülisnél: 100%-ban termőföld vásárlás, vagy eszköz és gépberuházás (minimum 50 ezer t/db áron)a kivételek felsorolva, vagy 25% maximum az árukészlet, forgó eszköz, egyéb eszközök 50 ezer forint/db áron. Cégalapítási ktg, engedélyek, stb. maximum 25%.
+ meg van határozva, hogy milyen vállalkozások nem hozhatók létre, pl. kocsma, turkáló, személyszállítás, "egyszámlás" ügynöki, stb. kizárva.
Előny, ha vidéki vagy és szabad vállalkozási zónás, -ami járulékfizetésben is kedvezőbb-, vagy hátrányos helyzetű településen lesz a székhelyed, vagy termelő tevékenységbe fogsz.
Emellett van a vállalkozásfejlesztési alapítvány mikrohitele, ami ugye hitel, de aránylag jó kamatozású és kezdők is igényelhetik.
Illetve ha vidéken vagy, akkor VM és EMVA pályázatok is vannak a LEADER HACS-oknál többféle is 60-65%-os támogatási intenzitással.(fiatal gazda, tanyafejlesztés, falusi turizmus, LEADER, stb.) amik lehet egyszerűbbek és könnyebben elérhetők adott esetben mert az országos projekteknél kell egy "hozzáadott plusz is".
Ugyanakkor mindegyik elengedhetetlen feltétele a reális piaci alap és a minél életszerűbb üzleti terv.
Most ugyan idén le vannak állva, de üzleti tervet futtathatsz véleményezésre pl. az Életpálya Alapítványnál is, hogy ne fuss jégre a tervezéskor.
Vagy látogass el ide:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!