Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tudok bármilyen támogatást...

Tudok bármilyen támogatást kapni vagy pályázni valamire saját vállalkozás indítása céljából ha közben van rendes munkám?

Figyelt kérdés
konkrétan recepciós vagyok, azért mert van rendes bejelentett munkám már nem kaphatok semmilyen támogatást? csak azért kérdezem mert nagyon hallom h munkanélkülieket így úgy támogatnak vállalkozás indításnál de van valami ami vonatkozik olyanokra is akiknek van közbe munkájuk?

2014. dec. 24. 23:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Munkanélkülieket évente kétszer támogatnak munkaügyin keresztül. Ehhez minimum 1 hónapja regisztrált munkanélkülinek kell lenned. A fenntartásra viszont két évig nem lehet más munkaviszonyod sehol, csak a létrehozandó vállalkozásodban. Ezért jól meg kell tudni tervezni és vannak feltételeik is, pl. 20% önerő + ingatlan fedezet, vagy banki garancia.


Ettől egy kicsit kedvezőbb, mivel nem fedezetes és -bár ebben nem vagyok biztos, hogy -nem kizárólagos személyes közreműködéshez kötött a Támop 2.3.6.b. , ami jövőre is lesz. Az viszont csak 25%-ban előleges, a többi rész negyedéves kifizetéssel utófinanszírozott, tehát ott hiába van a minimális 10% előleged, ha nem jól tervezed a cashflowt, akkor zsebből kell előfinanszírozni a beruházásokat.


A kettőt lehet kombinálni is, így 5-9 millióig is lehet tervezni a költségvetést, de mint minden pályázatban az útmutatóban itt is meg van határozva, hogy mennyit és mire költhetsz maximum és minimum. Utóbbinál pl. a támogatás 30-50%-a bérköltség, a maradékból 5% fordítható adminisztrációra és képzésre, a maradékból történhet eszköz, gép beszerzés, anyagköltség, stb.


Munkanélkülisnél: 100%-ban termőföld vásárlás, vagy eszköz és gépberuházás (minimum 50 ezer t/db áron)a kivételek felsorolva, vagy 25% maximum az árukészlet, forgó eszköz, egyéb eszközök 50 ezer forint/db áron. Cégalapítási ktg, engedélyek, stb. maximum 25%.


+ meg van határozva, hogy milyen vállalkozások nem hozhatók létre, pl. kocsma, turkáló, személyszállítás, "egyszámlás" ügynöki, stb. kizárva.


Előny, ha vidéki vagy és szabad vállalkozási zónás, -ami járulékfizetésben is kedvezőbb-, vagy hátrányos helyzetű településen lesz a székhelyed, vagy termelő tevékenységbe fogsz.


Emellett van a vállalkozásfejlesztési alapítvány mikrohitele, ami ugye hitel, de aránylag jó kamatozású és kezdők is igényelhetik.


Illetve ha vidéken vagy, akkor VM és EMVA pályázatok is vannak a LEADER HACS-oknál többféle is 60-65%-os támogatási intenzitással.(fiatal gazda, tanyafejlesztés, falusi turizmus, LEADER, stb.) amik lehet egyszerűbbek és könnyebben elérhetők adott esetben mert az országos projekteknél kell egy "hozzáadott plusz is".


Ugyanakkor mindegyik elengedhetetlen feltétele a reális piaci alap és a minél életszerűbb üzleti terv.


Most ugyan idén le vannak állva, de üzleti tervet futtathatsz véleményezésre pl. az Életpálya Alapítványnál is, hogy ne fuss jégre a tervezéskor.


Vagy látogass el ide:

[link]

2014. dec. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!