Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van valamennyi megtakarításom....

Van valamennyi megtakarításom. Lakást vegyek belőle, vagy merjek belevágni egy vállalkozásba?

Figyelt kérdés

Ha vállakozásba fektetem annak még az első évében bevétel nem nagyon szinte csak kiadások lesznek, ráadásul addig is albérletben kell laknom és a megtakarításokból kell majd fizetni a megélhetésemet is. Viszont ha bejön akkor egész szép jövedelmem lehet, persze ez is bizonytalan, hogy összejön-e.


Ha lakást veszek, (ebből a pénzből csak egy vidéki panellakásra futja) akkor ugyan lesz lakásom, de az álmaimat el kell felejtenem. Állást kell keresnem, amivel ugyan nincs probléma, csak manapság egy munkahely se olyan biztos. Akkor már lehet inkább az álmaimba kellene fektetni, ha meg nem jön össze az se, legalább megpróbáltam... (A rokonok, szülők hőbörgését meg majd valahogy túlélem)



2014. dec. 19. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, milyen vállalkozás az álmod?


Tartsd szem előtt, hogy egy vállalkozás lényege az emberek kiszolgálása, nem saját álmok megvalósítása.

2014. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Arányaiban ha a kérdéses összeg "csak" egy vidéki panelre elegendő(néhány millió) akkor nagy valószínűséggel NEM elég viszont vállalkozás beindítására/ működési fedezetére sem.

Ha ez a két opciót kérdezed az említettek alapján mindenképpen a lakás vásárlást javaslom.Figyelj arra is hogy a lakást is fenn kell tartanod illetve berendezned.

2014. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyedi tervezésű ajándéktárgyak és szuvenír termékek piacra dobása. (bizonyos termékcsoportoknak webshop illetve olyan termékek amiket átadnék boltoknak/galériáknak további értékesítésre) Tervező vagyok amúgy, hazai és nemzetközi elismerésekkel, de szeretnék is ebből rendesen megélni. Van néhány prototípusom is, szoktak is érdeklődni magánszemélyek, galériák. Tudom, ez még nem ér fel egy piackutatással. A környezetemben/családomban sokan vannak akik le akarnak erről beszélni, hogy ezt a "tervezősdit" tartsam meg hobbinak és csináljak valami "normális" munkát. De én valahogy még hiszek ebben, hogy meg lehet ezt valósítani. Rengeteg vállalkozást is szoktam figyelni akik hasonló területen működnek.
2014. dec. 19. 15:19
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Vidéki panel árának feléért, meg kapsz a vidéki város melletti településen családi házat, aminek kevesebb a rezsi költsége, mint egy panelnak.


A maradékból el tudsz indítani egy vállalkozást - bár ez függ a profiltól is, hogy mibe gondolkodsz - , amire ilyen településen az induláshoz magasabb összegű támogatást és a fenntartáshoz járulékkedvezményt is igényelhetsz akár. Így van házad és többet tudsz befektetni a vállalkozásodba is, mintha minden pénzed egy lapra tennéd fel.

2014. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
vegyél egy lakást, amit kiadsz.
2014. dec. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia,


Kérdés az milyen típus vagy?! Ha magadra gondolsz, akkor hogy képezeled el magad, olyan vagy aki egy munkahelyen sok pénzért dolgozik vagy olyan aki saját maga ura és próbálja kitermelni a költségeit. Ezen kérdés megválaszolása alapvetően meghatározza, hogy merre indulj el.


Én sikeres vállalkozást 500.000Ft törzstőkével csináltam, tehát sok pénz nem feltételenül kell egy jó üzlethez, bár tény hogy nem hátráltatja. :)


Ha esetleg van 10MFt-od (bár talán kevesebb amit írtál), akkor beszélgessünk ugyanis most keresek egy vagy két társat egy szerintem elég jó üzlethez. 30MFt törzstőkével indítanánk el egy dolgot, ami 2 év alatt kitermeli magát. Üzleti terv készen van még most finomítom.

Több éves vállalkozási tapasztalat megvan (könyvelés stb stb).


Ennyi! :)

2014. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
31%

2-3-4 millió forint nem tűnik nagy összegnek, de megtakarítani biza elég nehéz a nagy átlag számára. Ne szórd el butaságra.Ha van tíz üzleti ötleted, abból kilencről általában kiderül, hogy halott dolog, még az adminisztratív költségeidet sem termeli ki. Magyarország amúgy is kicsi, kevésbé fizetőképes piac, ahol a népek nagy részének ma olyasmiket sincs pénze megvenni, amit pedig muszáj lenne...nem hogy szuvenírt, amivel amúgy Dunát lehet rekeszteni.

Másrészről az ingatlan ára manapság a béka segge alatt van, ez az ideális beszállási pont. Én és a feleségem 1993-1998 között vállalkoztunk több-kevesebb sikerrel.Jobban kerestünk mint alkalmazottként, némi pénzt sikerült is összegyűjtenünk a mínuszról indulva,de nagy kitörést nem tudtunk elérni, pedig a vállalkozást nem nulláról kezdtük, hanem már valahogyan működő dolgot vettünk át. Aztán meguntuk az albit és akkor az egész hóbelevancot eladtuk egyben egy reményteli új vállalkozónak, a pénzből pedig megvettük első lakásunkat.

Aminek az értéke két év alatt több mint a duplájára nőtt, plusz nem kellett érte albit fizetni a két év alatt. Életünk legjobb döntése volt akkor eladni a vállalkozást.


Szóval sztem. a lakás a jó döntés, sőt... Ha van rá módod gyere Pestre és vállalj olyan állást, ami mellett megengedheted magadnak hogy a pénzedet hitellel kiegészítve a Belvárosban jó környéken vásárolj valami kis kecót. Tíz év alatt letudod, ez a tuti bolt, mindig meg lesz benne a pénzed, forgalomképes lesz és nyújt egyfajta biztonságot is.

2014. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznos válaszokat kaptam szinte minden nézőpontból. :)
2014. dec. 19. 23:21
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha vállalkozol:


- Csakis a tiéd legyen, NEM KELL TÁRS (mindenki átvágásból keres társat, ha önmaga sikeres tudna lenni nem kéne társ)


- Sose legyen semmilyen bérleményed, csak TULAJDONOD.


- Mindíg legyen 3x annyi kápéd mint amennyit beleraksz a cégedbe, hogy véletlenül se érjen meglepetés.


- Ne vállalkozz képtelenségekre, vagy filléres dolgokra, a sok kicsi sokra megy itt nem érvényes (ha túl sokára akkor eladósodsz hát ezért nem)


- Legyen jó helyed, és mindíg költs reklámra4


- Legyen tuti könyvelőd!


- Sose bízz meg az alkalmazottaidban!

2014. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy jó vállalkozás nem az első évben, hanem már az első hónapban jövedelmet termel.Életem első vállalkozása nulla Ft befektetéssel indult, s már az első napon is többet hozott, mintha munkahelyen dolgoztam volna, ráadásul feleannyi munkaidővel... Egy jó vállalkozás ma is szinte fillérekből elindítható, s már az első hónapban is bőséges jövedelmet termel.
2014. dec. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!