Szeretnék egy hobbi boltot nyitni, de abszolút semmi fogalmam nincs hogy vágjak bele! Milyen végzettségre van szükség egy ilyen bolt nyitáshoz? Milyen engedélyek szükségesek? Hol tudok majd ilyen árut beszerezni?
Így ne kezdj bele!
Először is vállalkozói kellene egyéni, vagy cég.
Az, hogy Neked ehhez mi optimális ezer meg egy dologtól függ, amit egy könyvelővel kellene egyeztetned, vagy ha lenne üzletvezetői, vagy vállalkozói képesítésed, akkor talán magadnak is össze tudnád sakkozni.
Csak a a kereskedelmi részhez kellene üzletvezetői, vagy kereskedő vállalkozói végzettség (okj). Ha Neked nincs, akkor az alkalmazottnak.
Önkormányzatnál kell bejelenteni 3.000-es illetékért a tevékenységet, ha megvan a vállalkozásod, meg az üzlethelyiséged.Ők értesítik a hatóságokat, akik 30 napon belül köteleznek a szükséges dolgok beszerzésére, kialakítására. Kell ántsz bejelentés a takarítószerekre, üzemorvosi szerződés, ha nem építed át az üzlethelyiséget, akkor építéshatóság nem kell.
Nav-os pénztárgépet be kell szerezned, és akkor még mindig ott vagy, hogy van üzlethelyiséged legálisan, működési engedéllyel, de nincs árukészleted, amit nem tudod honnan lehetne beszerezni.
Ha nincs beszerzési forrásod, nincs összehasonlítási alapod sem, hogy hol és hogyan lenne olcsóbb. Egyszerű megoldásnak tűnik hazai nagykerrel leszerződni, de lehet, hogy a legdrágább is, míg Eu importból áfamentesen tudod hozni a terméket, pláne ha azt még háromszög ügyletben is adod el.
Személyes kapcsolatok és tárgyalási pozíciók nélkül, meg árukészletbe is be kell fekteted meglehet jókora összeget, amit lehet más úton bizományba is kihelyeznének, 8-15 napos átutalással.
De ezt újonnan indulóknak nagyon ritka esetben teszik meg a körbe tartozások magas arány miatt, hacsak nem olyan beszerzési árat mondanak rá, amire Te alig tudnál tenni bármiféle árrést (És az még nem haszon rajta).
Amíg nincs beszerzési árad, nem tudsz eladási árat sem kalkulálni és azt egyáltalán mérlegelni, hogy az mennyire versenyképes a konkurenciával szemben, akiket szintén elemzeni kellene a vásárlói szokásokkal és a helyettesítő termékekkel együtt. Pl. Van e rá valós igényű fizetőképes kereslet annyi, nem-e lenne egyszerűbb csak webshopban olcsóbban eladni, hol és kik veszik általában ezeket a termékeket, hány ilyen üzlet van x km-en belül,azok eredményesek -e vagy sem, mióta vannak a piacon, stb. és mindezekkel esetleg sokszori átszámolásra is pozitív eredmény jön ki, figyelembe véve a vállalkozásod havi fenntartási költségeit is?
Amit megint csak nem tudsz addig, amíg nincs megtervezve, hogy milyen formában, milyen járulékfizetés és adók mellett vállalkozol...
Emellett az apró trükkökre meg végképp nincs még rálátásod, amivel hátrányba kerülhetsz a piacon, vagy nemes egyszerűséggel, akár le is húzhatnak a tapasztaltabbak. Ezeket előbb meg kell tanulni, kapcsolatokat kiépíteni és majd csak utána gondolkodni belevágni egy vállalkozásba, aminek még ugye a piacát nem is ismerjük... Hogy ki, hol, mennyire keresné a Te üzleted, vagy áruidat, a másik ilyen üzlethez képest jobban vásárolnának e tőled, ha igen, akkor miért? Egyáltalán milyen árszinten értékesítenél?
Ezt is részletesen ki kellene előbb dolgozni és megtervezni. Addig csak pénzkidobás és vakrepülés, vagy egyenes út a süllyesztőbe a dolog. Amit később még nehezebb ledolgozni, mert nem 0-ról, hanem sok mínuszból kell indulnod az üzleti terv hiánya miatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!