Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha eladok egy boltban 2...

Muri55 kérdése:

Ha eladok egy boltban 2 neszeszert, akkor azt ki fizetik nekem vagy más helyen lehet eladni?

Figyelt kérdés
2014. dec. 9. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Légyszi kicsit pontosíts mert annyira zavaros és sekély információ tartalmú a kérdés hogy nem tudok elmenni rajta.
2014. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ehh.Te arra gondoltál, hogy bemész egy boltba, ahol árulnak táskákat, és közlöd az ott dolgozó - általában több- eladó közül azzal, amelyikbe épp belebotlasz, hogy hoztál 2 db neszeszert, és mennyit ad érte? Ez nem így megy.

Nem fog érte adni semmit nagy valószínűséggel, ugyanis neki nyilvántartása van arról az árukészletről, amit a beszállítóitól kap, és abból él, hogy drágábban adja el a kuncsaftnak a neszeszert, mint amennyiért ő a beszállítóitól vette(lsd.nagyker ár vs. kisker ár, haszon).


Max. akkor lehet ilyen, ha igazolni tudod, hogy ott vetted (blokkal), ÉS minőségi kifogásod van, ami jogos. Egyéb esetben az eladó jogi értelemben NEM köteles, NEM kötelezhető a beváltásra.

2014. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Látom nem csak nekem nem egyértelmű a kérdés...
2014. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Vannak olyan boltok (ne a külföldi láncoknál próbálkozz), ahol ezt meg lehet csinálni, de hacsak nem valami kézműves csoda, ami tutira elkel, fizetni csak akkor fognak neked, miután sikerült eladni. Ennél jóval egyszerűbb, ha feldobod a Vaterára.
2014. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

#4 vagyok

Természetesen olyan boltokkal próbálkozz csak, ahol magával a tulajdonossal tudsz beszélni (ezért is írtam, hogy ne láncokhoz menj), eladó ilyesmiben ritkán dönthet, hacsak nem bevett szokás ez a boltban. De semmiképp nem lehetetlen. Nálunk is van a városban egy ajándékbolt, ahol a környéki kézművesek termékeit is meg lehet vásárolni. Sokan kezdik először csak 1-2 darabbal.

2014. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi vagy te, valami vándor-ganécigány aki táskákkal házal? "olcsó márkás parfümmel" még nem próbálkoztál a teszkó parkolóban?
2014. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért kézműves termékeket ne emlegess egy lapon valami használt, snassz neszeszerekkel.
2014. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!