Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adóság miatt lefoglalták a...

Adóság miatt lefoglalták a cégemet (nem a céggel kapcsolatos) És pont most indulna egy munkám a napokban. Dolgozhatok ezzel a céggel? Vagy ez már okirathamissitás lenne?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még és pont az adóságaim rendezése miatt alapítottam ezt a céget. Össz 340.000 tartozásom van.
2014. dec. 9. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:

A ceget lefoglaltak...? Azt hogy?


Az eszem megall, hogy ilyen emberek vallalkozasokat alapitanak... Felig irastudatlan, penzugyi ismeretei a nulla alatt, de ceget alapit...

2014. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi lángész
2014. dec. 9. 17:37
 3/8 A kérdező kommentje:
A részesedésemet a cégből...jobb így. vagyis az egészet mert nincs más tagja!!
2014. dec. 9. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagyis nem a cégedet foglalták le, hanem a benne lévő üzletrészedet.

Attól még a munka nem áll meg, hiszen a cég nem csak Te vagy, hanem a benne dolgozó (nem tulaj) alkalmazottak is.


Mivel az üzletrészt bármikor lehet értékesíteni, ezért a lefoglalás célja az volt, hogy ezt ne tudd megtenni, csak akkor, ha a tartozásod kifizeted előtte.

2014. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönóm a választ!!
2014. dec. 9. 19:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet egy kicsit bután fogalmaztam meg a kérdést de nagyon ideges lettem mikor ezt a határozatot megkaptam. És nem nagyon értek még ezekhez a dolgokhoz kezdő vagyok 2 hónapos a cég.
2014. dec. 9. 19:20
 7/8 anonim ***** válasza:

A tartozást minél előbb kifizetni, vagy részletfizetést kérni rá.

Az első esetben megszűnik a "végrehajtás", második esetben pedig "felfüggesztődik" egy időre, de minimum a kérvény elbírálásának időpontjáig.


A végrehajtást azért nem jó megvárni, mert drága dolog. A végrehajtási költség nem semmi összegre is tud rúgni. Ha a tartozást önálló bírósági végrehajtó útján hajtatják be, akkor sok esetben még az alaptartozást is képes megsokszorozni!!!!


Magyarul: Nem ülni a langyiban...!

2014. dec. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom majdnem duplájára nőtt az összeg :-( Szeretnék is minél hamarabb megszabadulni már tőle.
2014. dec. 12. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!