Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ismer valaki Fejér megyében...

Reszegi Dóra kérdése:

Ismer valaki Fejér megyében 11 éves kortól diákmunkát?

Figyelt kérdés

Kérem csak az írjon választ aki TÉNYLEG tud, nagyon fontos lenne, dolgoznék, legjobb esetben állatok körül szeretnék dolgozni, esetleg lovak (értek hozzá), kutya, macska stb...

Csak ennyi a kérésem.



2014. okt. 26. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Sehol az országban nem lehet 11 évesen diákmunkát vállalni!

Még gyerek vagy és gyerekeket tilos dolgoztatni.

Egy cikkben úgy olvastam, hogy 15 éves kortól lehet diákmunkát vállalni és ezek is korlátozva vannak. Megvan, hogy hány éves korban pl. csak nyáron lehet dolgozni, x éves korig éjszakai műszakban nem lehet dolgozni diákmunkásként, stb.

2014. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban, 15 éves korig nem lehet dolgozni. 15 és 16 éves kor között csak nyári szünetben. 18 éves korodig vannak bizonyos korlátozások (pl. éjszaka nem dolgozhatsz, szülői engedély szükséges).

Esetleg olyan munkákat találhatsz, amik nem valódi munkák, csak szívességek, amiért egy kis pénzt kapsz. De ezeket is leginkább a saját ismerőseiden keresztül, másképp nem nagyon.

2014. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotok, majdnem ugyan azt írtátok... De nekem a legtöbb ismerősöm azt mondta 13 éves kortól már lehet. Nagyon szeretnék már dolgozni, hogy segítsem a családomat...

Én szeretek állatokkal, leginkább lovakkal foglalkozni, ha befejeztem a gimit, egy Lovasoktató Szakképző Iskolába megyek, édesanyám engedélyével.

2014. okt. 27. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet. Régen én is mentem volna akár 10 évesen is, de nem lehetett. Hivatalosan 15. életévemet betöltve mehettem kukoricát címerezni.
2014. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is akartam menni egy pár éve, de tényleg csak 15 éves kortól lehet dolgozni, és akkor is csak nyáron, 16-tól lehet suli időben is.
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A szüleinknek régen nem lehetett, hanem KELLETT dolgozni, ha mi szeretnék akkor nem lehet, ez milyen már??? Anyu mondta, hogy ő már 10 évesen dolgozott... Mert kellett...
2014. okt. 29. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egy gyereknek dolgoznia kell. A szülő feladata a gyerek ellátása, éppen ezért olyan a jogszabályi környezet, hogy 15 éves korodig egyáltalán nem is dolgozhatsz. Ez pont a gyerekeket védi, nem ellenük van. Épp elég baj, hogy az iskolakötelezettséget levitték 16 évre.
2014. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Most olvastam 11 evest dolgoztattak penzt elvettek tőle. Lehet a dolgoztato írt
2022. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!