Megéri szépségszalont vagy hobbi boltot nyitni?
Ez attól függ hol nyitja meg és milyen lesz a bolt külseje.
Ha hívja a vendégeket és nem egy eldugott részen van, akkor megéri, de ha közömbös, nem tűnik fel senkinek sem, akkor nem.
Ha jó helyen nyitsz szalont, ott drága az ingatlan, ha meg akarod vásásrolni, kibérelni meg még drágább. Viszont van forgalom.
Egyedüliként nem fogsz megélni, kellenek társak, pl fodrászat, műköröm, masszázs, egyéb női cuccok 1 helyen. Minél szélesebb a kínálat, annál több az érdeklődő. Betérő vendégnek meg agitálni kell a többit, vagy olyan akciókat csinálni, ami összeköti a szolgáltatásokat. Hajvágáshoz +1 választható szolgáltatást X ezerért.
Csak így éri meg. Eldugott utcában, ahol a madár se jár, csak pénzkidobás.
Én úgy tudom, ezekhez szakirányú végzettség kell.
Az nem elég hogy ő ügyes, és megtanulta.
Én is magamnak csinálom a körmöm, mert éveken át láttam, aztán megvettem az eszközöket.
Gyöngyfűzésre nem érdemes alapozni.
Bolthoz kellene egy boltvezetői okj-s szakképesítés. Ha neki nincs, vagy neked, akkor alkalmazni kell vkit, ami pénz.
körmözéshez is bizonyítvány kell. elhiszem, hogy ügyes, de vegyi anyagokkal dolgozik, amik égési sérülést okozhatnak, vagy a gépek szakszerű használatát is oktatótól kell elsajátítani, mert bizony egy manikűrös is okozhat olyan sérülést a vendégnek, amivel rohanni kell az orvoshoz. vagy amitől sokan félnek, a szakszerűtlen munkától sokaknak begombásodik a körme, ami hetekig hónapokig tartó kezelést, orvoshoz járást igényel, ami idő, energia, nem mellesleg sok pénz.
ezt csak azért fejtettem ki, mert én tuti nem mennék olyanhoz, akinek nincs papírja arról, hogy amit csinál, azt TANULTA. a szalonokban az oklevelek sora szokott a falakon lógni.
Ha ért hozzá már valamennyire, akkor a technikai oldala nem fog problémát okozni.
De egyrészt ez nem 1-2 hét, szóval idén már nem biztos hogy meglesz a papírja.
Másrészt nem tudok pontos összeget, de ezek a tanfolyamok százezrekbe kerülnek. Ha van még rá ár hónapja, meg pénze is, hajrá.
De ha a körmözés marad, első körben akkor se nyisson saját üzletet, amíg nincs tapasztalata.
A szalonok nagy része úgy működik, hogy van egy tulaj, vagy egy vállalkozó, aki "kiadja a műszakot".
Ezért szeretik, ha a fodrász, kozmetikus, manikűrös vállalkozó.
Kifizeti a bérleti díjat s a rezsit, minimum 50 ezerrel számolj.
Utána pedig a saját zsebébe megy minden. Ha ennél az 50-nél (fővárosban, vagy nagyobb városok belvárosában biztosan több, talán a duplája is lehet) többet keres, az az ő haszna, de abból még fizetnie kell maga után az adót és egyéb járulékokat.
Ha kevesebb jön be, akkor sajnos veszteséges. Viszont még így is kevesebbet veszít, mint ha egyből saját üzletet nyit. Véleményem szerint kell egy kis rutin, tapasztalat még akkor is, ha talpraesett lány. Na és persze kapcsolati tőke. Mert ahogy írták mások, az nem lesz nyereséges, hogy csak körmös van valahol. Érdemes fodrászt, kozmetikust is beszervezni. És a legjobb, ha nem pályakezdőkkel áll össze, hanem olyanokkal, akiknek van kialakult vendégköre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!