Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én ingyen hajvágást hirdete...

Szekely89 kérdése:

Ha én ingyen hajvágást hirdetek és valóban nem kérek pénzt a szolgáltatásomért, ahhoz nekem muszáj kiváltanom a vállalkozóit? Egyáltalán lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
rendes szalonba lenne csinálva,nem otthon
2014. júl. 20. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. ha nincs pénzforgalom akkor nem kell számlát adni és nem kell vállalkozóit kiváltani. Persze a szalonban be kell lenned jelentve.
2014. júl. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mármint a szalonról kell hogy legyen egy bérleti szerződés és ennyi elég?Nem lesz ott egyenlőre senki rajtam kívül.
2014. júl. 20. 15:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Így szól az adótörvény:


"Gazdasági tevékenységnek minősül valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós

vagy rendszeres jelleggel történő folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére

irányul, vagy azt eredményezi, és végzése független formában történik"


Tehát ha valóban nincs belőle semmiféle bevételed, akkor nem kell vállalkozóként bejelentkezned, és nem is keletkeznek ezzel kapcsolatos költségeid.

2014. aug. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!