Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját TAXI vállalkozás indítás...

Saját TAXI vállalkozás indítás lehetséges?

Figyelt kérdés

Leginkább tapasztalt taxisofőrök válaszát várom a kérdésemre.

A helyzet az, hogy nem nagyon van olyan szakma, ami igazán érdekelne. Ebből kifolyólag nincsen szakmám. Sokat gondolkodtam azon, hogy mihez kezdjek az életemmel. Úgy döntöttem, hogy megpróbálom a taxizást. Bár még nincsen B kategóriás jogosítványom - jövőre (január-február - környékén) szeretném elkezdeni. Na már most - ha jól értesültem - ahhoz, hogy én taxizhassak, kell egy jármű - mily meglepő - illetve min. két éves vezetési tapasztalat és nem utolsósorban vizsga.

HA megvan minden ami ahhoz kell, hogy hivatalosan taxizhassak, mi kell ahhoz, hogy saját vállalkozást indíthassak?

Én úgy képzelem el ezt a saját vállalkozást, hogy "mikróvállalkozás"

tehát nincsenek társak csak én magam.

A későbbiekben HA úgy alakul, természetesen bővíteném a vállalkozást - de ez még a jövő zenéje -

Egy TAXIBA milyen felszerelések szükségesek?

Gondolom a GPS, kamera alap.



2014. jún. 20. 14:55
 1/2 A kérdező kommentje:

Továbbá ami lemaradt és szerettem volna még megkérdezni


Ha saját vállalkozóként taxizom... körül-belül mennyit tudnék havonta tisztán keresni? (adózások, szükséges javítás, kötelezők után)vagy ezt így nem lehet megmondani még körül-belülre sem?

Gondolom ahhoz, hogy jól keressek min 12 órát taxiznom kellene a belvárosban napi szinten.


Van valamilyen protokoll ami előírja azt, hogy a sofőr milyen ruhában taxizhat?

Tehát ha én kényelmes öltönyben szeretnék... megtehetem?

2014. jún. 20. 14:58
 2/2 tomajer válasza:

Nem szeretnél inkább agysebész lenni?

Azok állítólag jobban keresnek ....

És legalább annyira értesz ahhoz is:-P


Nna komolyra. Itt a fórumok között legalább egy tucat foglalkozik a kérdéssel:


[link]


Mire eljutsz a két éves jogosítványig, addigra átrágod magad rajtuk. Ha akkor még mindig érdekel a szakmánk, akkor szívesen látunk!

2014. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!