Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » HOgy is van ez most valójában?...

HOgy is van ez most valójában? Cégmodósítás

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni, hogy most ez hogy is van, ugye 1014 márciusi törvény szerint kft. apaításához és meglévő kft.-k törzstőkéjének 3 millió kell hogy legyen. Nekem még a anno 500ezerrel lett megnyitva, ugye elméletileg 2016 márciusig van időm megemelni a törzstőkét és elméletileg akor is 1 év haladékot lehet kérni, de viszont ugye ezzel együtt a társasági szerződést is az új ptk. rendelkezéséihez kell átírni, de viszont én most telephelyet szeretnék bejegyezni, ugye muszáj mert rá csapnak a kezemre, akor most nekem lekell perkálni a 2,5 milliót és a társaságit is átkell iratnom. Sok mindent olvastam a neten, a könyvelőm azt mondja nem kell berakni a törzstőkét az ügyvédem azt mondja nem tudja, mert a jogszabály nem irja hogy kellene de viszont a gyakorlatban meg mást várnak el..., nem tudja valaki hogy akor most kell vagy sem? Köszönöm
2014. máj. 21. 10:58
 1/4 A kérdező kommentje:
elnézést a sok elütésért és hibáért :) nem 1014es törvény hanem 2014! stb
2014. máj. 21. 11:00
 2/4 anonim ***** válasza:
keress másik ügyvédet. Nem gondolom, hogy ezt a könyvelőnek kéne tudnia. Tele a puttyonyom, a könyvelő tudja, mert ez elvárás, az ügyvédnek meg fizetsz. ! Egyébként meg lehet így is úgy is, jobbára cégbíró függő, de a törvény szövege alapján fel kell tölteni, viszont egyáltalán nem biztos, hogy kp kell megemelned a jegyzett tőkét, na ehhez kell a könyvelő.... Mert ugye van más mód is, és ha abba beleférsz, miért ne emelnéd meg? Érdekes én az ügyfeleimnek már készítettem tájékoztatót a jegyzett tőke emelés lehetséges megoldásairól, tehát az én ügyfélkörömnek ez nem kérdés.
2014. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha módósul a társasági szerződés március 15 után akkor kell a 2.5 millát berekani. És igen ez által módósul.

Brakod egyik nap, másnap meg kiveszed, ügyvéddel kiálítjátok a papírt. Visszlát!

2014. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És csináltál egy jó nagy házipénztár egyenleget.... Holott más módja is van.... Én úgy emeltem a jegyzett tőkét hogy egy fillért nem fizettem be....
2014. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!