Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Pénzügyi cégnél kezdtem el...

Pénzügyi cégnél kezdtem el dolgozni. Főállású bejelentéshez vállalkozói kell, ami úgy tudom 50000Ft/hó. Ha ezt fizetem havi szinten akkor adózok még a keresetemből vagy elég állambácsinak az 50ezer Ft?

Figyelt kérdés

2014. máj. 9. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te most egy cégnél dolgozol, mint Katás egyéni vállalkozó? Wow, vannak még buta emberek. Ez bujtatott foglalkoztatásnak minősül. Évi 1 milliónál többet kapsz tőlük papíron, akkor a Nav kijön vizsgálni. Na ilyenkor jönnek majd az érdekes büntetések.
2014. máj. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Pénzügyi szektorban dolgozó egyéni vállalkozó nem adózhat KATA alatt. Egyébként évi 6 millió a határ, de ha egy cégnél van, akkor valóban 1 milla felett jelentenie kell a cégnek és tényleg bújtatott foglalkoztatásnak minősülhet.


Ne váltsd ki az egyénidet, vagy add vissza azonnal, mert semmit nem fosz keresnei, havi 75000 körül lehte fizetni járulékot és adót.Meg az év végén a többit.

2014. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Na, újabb balek akit bepaliztak, mondván hogy milliomos lesz :D aztán ne csodálkozz ha házalni kell, meg saját költségen telefonálni/autózni, aztán pár hónap alatt mínuszban leszel. Én szóltam :)
2014. máj. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Jól bepaliztak.
2014. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még nem váltottam ki, előtte informálódok. Mivel se tanulói jogviszonyom, se főállású munkahelyem nincs nem tudok mellékállásban dolgozni a cégnél. Ezért érdeklődöm itt, mivel fogalmam nincs a dologról, hogy működik és vannak külsős vélemények is- nem csak,hogy ezaz gyerünk vágjunk bele, simán kitermeled azt a pénzt. Szóval egy pl. 200ezres havi keresetből még adózok le, vagy elég az államnak az én havi 50ezres vállalkozói díjam?
2014. máj. 9. 11:07
 6/7 Őszödi Ferenc ***** válasza:
48%
Fizetsz azért, mert dolgozol. A hülyének is megéri.
2014. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az 50 e Ft. sz nem vállalkozói díj , hanem a fizetendő járulékok összege ( nagyjából ) , ha minimálbérre vagy bejelentve.

Ha többet keresel a minimálbérnél havonta , akkor többet kell adózni.

Plusz könyvelőt kell fizetni , telefont , autót , hasonlókat.


Menj el egy könyvelőhöz , el fogja mondani a fizetendőket részletesen....

2014. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!