Internetes webáruházhoz mi szükséges, mit érdemes árulni?
Van egy kis megtakarított pénzem. 24 éves vagyok, dolgozni járok 3 műszakban, mellette esti tagozaton egyetemre járok.
Szeretnék valamilyen internetes webáruházat nyitni, aminek segítségével elérhetek egy kevés hasznot.
Úgy érzem, hogy van érzékem az üzleti "élethez", internethez, elektronikához és műszaki dolgokhoz.
A weboldal elkészítéséhez úgy gondolom, hogy tudnának segítséget nyújtani ismerősök, bár erről még nem tárgyaltam velük.
A kérdésem igazából az lenne, hogy mi az amit érdemes lenne árulni?
Elektronikai és műszaki cuccokat semmiképp...
Azt inkább csak kiegészítő jelleggel, az eseten ha van más tevékenységi köre is a vállalkozásnak, vagy feketén éri meg, számolva lebukás veszélyével.
Egy ilyen jellegű vállalkozás meg ott kezdődik, hogy felméred mire van igény.
Mondhatja itt neked bárki, hogy ezt-meg azt adj el, de van rá beszerzési forrásod és fizetőképes keresleted?
Technikai és gyakorlati tudnivalók az induláshoz:
http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..
Első hozzászólótól kérdezném.
Tudom, hogy iszonyatosan sokat kell fizetni egy vállalkozónak. De akkor akik csinálják nekik, hogy éri meg ?
Vagy inkább ezt azoknak éri meg akiknek van 10-20 milló felesleges pénzük és be szeretnék fektetni próba szinten egy webáruházba?
kb így:
"De leginkább csak kiegészítőnek éri meg, ha nincs komolyabb tőke mögötted, mert a jelenlegi árversenyben sok a rövid életű "kamikaze", akikkel csak a tőkeerősek tudják tartani a tempót.
b2b-ben viszonteladóként szerzed be a terméket és kiskereskedőként adod tovább.
Ami inkább megéri, az hogy olyan terméket importálsz, ami itthon nem nagyon kapható (de belátható, hogy abból azért elég evés van már), amit nagyobb mennyiségeben érdemes rendelni, vagy "just in time" (csak rendelésre szállítasz) rendszerben dropshipmenttel.
Utóbbinál neked csak számláznod kell,a többit (szállítást közvetlenül a központi raktárról a Te vásárlód címére)a nagykereskedelem, disztributor végzi és neked a nagykereskedelmi árat kell fizetned a nagyker felé, míg Te kiszámlázod a kisker árat, amit a vásárló fizet meg neked. Az árrést pedig Te határozod meg. Nyilván mivel raktároznod, áruba pénzt fektetned nem kell külön, így olcsón tudsz eladni, ami árversenyhez vezet és manapság már egymás alá licitálnak ezek a boltok (lásd pl. argep.hu, arukereso.hu, olcsobbat.hu oldalon), amik ugyanolyan terméket kínálnak, mint a konkurens.
Tapasztalat szerint akkor van jó esélyed, ha az első 10-be bele tudsz kerülni ár szempontjából, amit ma már részben csak úgy tudsz elérni, ha Eu-n belül áfa nélkül rendeled a terméket és nem teszed rá a teljes 27%-ot, csak annak egy részét, ami viszont feltételezi, hogy lesz hazai beszerzésed is 27% áfával(amire alig 1-2%-ot tudsz már csak tenni) különben el fog úsztatni a fizetendő áfa és végrehajtás alá kerülsz.
Mindezt csak másodállásban érdemes elkezdeni, mivel elég magasak egy főállású vállalkozás költségei, de persze függ attól is, hogy mennyire vagy tőkeerős, vagy hogy milyen terméket és honnan szerzel be."
Piacelemzéshez célszerű megnézni, hogy a konkurens cégeknél adott termékkört, melyik cég kínálja online értékesítésben, majd megnézni az elmúlt éves pénzügyi beszámolóit, hogy reális képed legyen a gazdaságosságról.
Nyilván nem a nagy neveket kell megnézni, hanem a veled egy kategória alá eső mikrovállalkozásokat.
A webáruházban megnézed a cég nevét, majd a beszámoló keresése menüpontban megkeresed cégnév alapján az éves beszámolójukat:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!