Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha felveszek egy embert...

Pazza kérdése:

Ha felveszek egy embert támogatással .6+3hónaprá akkor nekem mennyit kell még utánna fizetnem. Előre kell a bérét és munkaügyi utánna utalja a pénzt és utánna a szja engem illet vagy azt is a munkaügyi állja?

Figyelt kérdés

2014. jan. 30. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez zavaros, miért nem beszélsz a könyvelőddel inkább?
2014. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs még cégem. Előre tervezek.. Tájékozodnek. Segítsetek
2014. jan. 30. 08:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy látom teljesen fogalmad sincs az egészről, így nehéz lenne itt átadni az infót megfelelő minőségben és mennyiségben. Szerintem inkább olvasgass utána vagy menj be a munkaügyi hivatalba és tájékozódj.
2014. jan. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Segítséget kértem. Aki nemtud hozzá szólni kérem ne szóljon. Fontos segítsetek.
2014. jan. 30. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Többféle támogatás létezik van amit a munkaügyin keresztül tudsz igényelni, van olyan amit mint munkáltató tudsz igénybe venni mindenféle pályáztatás nélkül ilyen pl.25 év alatti pályakezdők vagy 55 év felettiek vagy kismamák foglalkoztatása után járó járulékkedvezmények és vannak még a pályázati rendszeren keresztül igényelhető pályázatok ebben az esetben érdemes egy pályázatíróval beszélni többféle lehetőség van kezdő vállalkozásoknak is.Szerintem használd ki a pályázati lehetőségeket azért vannak, jól gondolkozol!
2014. jan. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha 50 év feletti embert akarok felvenni. Tartósan évek óta munkanélküli. Milyen támogatást kaphatok rá??
2014. jan. 30. 08:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Tartós munkanélkülinek kell lennie vagyis aki az elhelyezkedés előtti 9 hónapon belül legalább fél évig regisztrált munkanélküli volt.


A kedvezmény az első két évben (maximum bruttó 100 ezer forintos bérig) nem kell fizetned utána járulékot, a harmadik évben pedig 14,5 % ekkor a fele járulékot kell fizetned.Ahhoz, hogy igénybe tudjad venni a kedvezményt, a tartós munkanélkülinek igazolást kell hoznia a munkaügyi központtól.

A másik megoldás a munkaügyi itt tavaly még volt olyan, hogy az első 4 hónapban fizették a munkaváll bérét és járulékait, aztán köv.4 hónapban bére felét és járulék felét, majd azt köv.4 hónapban a járulékait.Meg kell kérdezni, hogy milyen lehetőségek vannak jan.1-től.

2014. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Függ a végzettségétől és a településtől is.

Nekem egy halmozottan hátrányos helyzetű településen, a 90 napos foglakoztatásra, 100%-os bér- és járulék támogatás volt előirányozva, egy szakképesítés nélküli, 2 éve állás kereső ember után, tovább foglalkoztatási kötelezettség nélkül (szezonmunka lett volna neki) és további 40% feletti járulék a tovább foglalkoztatási időszak első évében, másodikban pedig még mindig talán 15% körüli.


De ha megvan az ember,hogy kit akarsz majd alkalmazni, bemész a munkaügyibe, kikeresik neked, hogy mit tudnak rá ajánlani. Az első hónap mindenképp a tied lesz, amit fizetned kell és nem lehet NAV tartozásod(járulék, stb.) az igénylés időpontjában, de ez indulóként nyilván könnyen elérhető. kb ennyi feltétele van.

2014. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!