Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én egy ruha boltot akarok...

Ha én egy ruha boltot akarok nyitni akkor kell hogy legyen pénztáros szakmám?

Figyelt kérdés
mert gondolom a pénztárgépbe mindenki betudja ütni hogy mennyiért vásárolnak.de azt hallottam hogy csak az nyithat ilyen üzletet akinek pl eladó a szakmája.
2013. dec. 27. 22:01
 1/8 anonim válasza:
Nincs ilyen feltétel.
2013. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
akkor a pénztárgéphez bármilyen szakmával be lehet állni,és a könyvelésnél sem lesz baj?
2013. dec. 27. 22:19
 3/8 anonim válasza:

Én úgy emlékszem,hogy a könyvelő vagy a NAV tud valami eligazítást adni arra vonatkozólag,hogy gyorsan a pénztárgép kezelését,hol tudod betanulni.


Én is volt,hogy boltot nyitok,de aztán más magánvállalkozást csinálok,ahhoz meg nem kell pénztárgép.

2013. dec. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem
2013. dec. 27. 22:45
 5/8 anonim válasza:
Vagy lehet,hogy,ahol veszed mondják el,hol tudod betanulni,szóval valami volt,de már nem emlékszem most melyik...
2013. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem te az üzletvezetőre gondolsz, az meg kell 6-8 hónap okjs tanfolyam. Ha van elég jelentkező, 140 ezer körül lesz.

Anélkül viszont nem nyithatsz.

2013. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicsit leragadtunk a pénztárgépnél. :) Valóban az üzletvezetőről van szó. Szóval vagy neked, vagy egy alkalmazottnak rendelkeznie kell valamilyen kereskedelmi végzettséggel.
2013. dec. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2010 körül (is) jelentősen változott a törvény erre vonatkozó része.

Vannak korlátozás nélkül, szabadon gyakorolható tevékenységek, melyek gyakorlása semmilyen feltételhez nem kötött. (vannak feltételhez kötött és tilos tevékenységek)

Az, hogy egy tevékenység gyakorlásához szükséges-e szakirányú, vagy valamilyen végzettség, a 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet határozza meg.

[link]

A melléklet 3. pontja vonatkozik erre: Kiskereskedelem (vendéglátás)

A ruhabolthoz régebben kellett szakirányú végzettség, de az új szabályozás szerint nem kell.

Itt olvashatsz még róla: [link]

De megkérdezheted bármelyik okmányirodát (nekik megvan a lista és a vállalkozói engedélyt is ott intézheted)

Vagy kérhetsz tájékoztatást a kereskedelmi és iparkamarától (habár az agrárkamarai tapasztalataimat figyelembe véve a kamarai dolgozók sokszor össze-vissza beszélnek, egymásnak ellentmondó információkat adnak)

2013. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!