Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Aki Kft-t alapított volna a...

Aki Kft-t alapított volna a következő 1 évben, de megtudta, hogy 3 millióra növekszik az alaptőke márciustól, mit fog lépni erre?

Figyelt kérdés
Mi a párommal ilyen helyzetben vagyunk. Kft-t szerettünk volna alapítani, egyrészt mert közösen végezzük a munkát, másrészt meg ez illene a profilunkhoz. Még 1-1,5 milliót kibírnánk, ha bele kellene tenni a vállalkozásba, na de 3-at? Aki csak egy egyszerű kis céget visz, 1-2 fővel, az hogy gazdálkodja ki ezt a plusz "kidobott pénzt"? És aki most alapított volna (pl. TÁMOP fiatal vállalkozókat segítő támogatásra készülők), az mit fog tenni? Mi külföldön gondolkozunk, csak hát ott meg a székhely a probléma.
2013. nov. 23. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is így alapítottam idén egyet, de tisztába voltam vele, hogy 3 millió kell 2016-ig, amire volt háttér fedezetem, ha fel kell majd mutatni.(De hallottam már olyanról is, ahol úgy oldották meg,hogy csak papíron lett beírva alapításkor 3 millió törzstőkének, házipénztárba téve)


Az újonnan indulóknak ezzel számolniuk is kell tervezéskor,különben át kell magukat módosítani pl. kkt-vá. A meglévőknek meg már egyéb módosításkor (pl. székhely, telephely, változás, stb) nyilatkozniuk kell, majd hogy meg van -e a szükséges tőkerész.


A szóban forgó támop pályázatban meg alapból kft-re 6 millió pályázható, ami több mint 3.

2013. nov. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bt, Kkt?
2013. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A törzstőkét nem lehet házipénztárba befizetni, meg kell jelennie a bankszámlán. Ha be van fizetve, akkor már fel lehet venni a házipénztárba, viszont egy esetleges ellenőrzés során ellenőrizhetik a házipénztárt is.
2013. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a törzstőkét a jelenleg hatályos szabályok szerint be lehet fizetni házipénztárba, sőt be is jegyzik....
2013. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapból házipénztárba fizeted a törzstőkét, mivel bankszámlát csak alapítás után e-aktával nyithatsz és amíg be nem jegyzik nem is aktiválják a bankszámládat. Így addig nincs mire befizetned a törzstőkét, amíg be nem jegyzik a céget. Így fordulhat elő, hogy házipénztárba nem létező összegeket írva alapítanak kft-ket. Nyilván ezt a sok 50-100 ezer forintból alapított cégeket szeretnék vissza szorítani a 3 milliós törzstőke emeléssel is.
2013. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jegyzett, de be nem fizetett tőke.
2013. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként jól mondtam, a törzstőkének meg kell jelennie a bankszámlán:

[link]

2013. nov. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!