Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy bolt beindulásához mennyi...

Egy bolt beindulásához mennyi idő kell? Mire kialakul a vevőkör, megismernek stb?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen bolt? Mert nem mindegy pl. h egy élelmiszer vagy egy bútorbolt, élelmiszert mindennap vesznek itt kevesebb idő kell...
2009. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
divatáru
2009. nov. 16. 19:06
 3/9 anonim ***** válasza:
1-2 év
2009. nov. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor még mit akarok? 1 hónapja vagyunk nyitva, de siralmas, a bérleti díj se jött vissza. Volt úgy, hogy egész nap semmi!Nem tudom mi tévő legyek, karácsonyig még várjak?
2009. nov. 16. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom igen... hisz most fog menni mindenki a boltokba vásárolni cuccokat meg ajándékokat meg ilyenek , szerintem várjál még karácsonyig biztos, ha enyém lenne a bolt én várnék.
2009. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok



a karácsonyt mindenképpen érdemes kibekkelni. igazi haszonra a legjobb esetben is csak jövő karácsonykor számíthatsz. Ha nincs annyi tőkéd, hogy ezt finanszírozd, kár volt belefogni.


nehéz kenyér ám ez is...

2009. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kb. 1 év...

Nem akarlak elkeseríteni, de olyanoknak sem megy a boltjuk, akik évek óta a "piacon" vannak, évekkel ezelőtt jól ment a boltjuk...

A válság szinte mindenkinek "betett"...


Javaslom, hogy gyorsan nyissatok egy webáruházat a bolt mellett! Tegyétek fel a cuccaitokat és futtassátok a neten, több esélyetek lesz nagyobb forgalomra (nem csak helyileg tudtok árulni, hanem az országból bári megrendelhet tőletek).


A webáruháznak az a nagy előnye, hogy nem kell bérleti díjat, rezsiköltséget fizetni, te is kezelheted (nem kell hozzá alkalmazott)...


Az kell ehhez, hogy

- a bejegyzett vállalkozást kibővíted a "csomagküldő szolgáltatás"-sal

- kell hozzá egy domain-név, ez kb. 2000-4000 Ft/évente (szolgáltatótól függően)

- bérelsz egy kész webáruházat valamelyik szolgáltatónál, abszolút szaktudás nélkül kezelhető, akár 2 óra múlva árulhatsz vagy

- bérelsz egy Tárhelyet és te feltöltesz egy ingyenes webáruház-programot (ehhez már egy kicsit érteni kell a programozáshoz)


Szokták még azt is csinálni, hogy a Vaterán ill. TeszVesz-en teszik fel a cuccokat, hátha úgy jobban elkel, persze ilyenkor jutalékot kell fizetni az aukciós oldalnak és mindenféle díjakat, gyakran olcsóbban kell adni a cuccokat, hogy megvegyék, ez mind veszteség...


Számíts rá, hogy lehetséges most karácsonykor valamennyire jönnek majd a vásárlók a boltodba, de karácsony után hónapokig megint "pangás" lesz, amiben simán tönkremehetsz (mert a bérleti díjat, rezsit és egyebeket akkor is fizetned kell)...


Nézz körül a bevásárlóközpontok divat-boltjaiban : konganak az ürességtől, az eladó naphosszat egyedül támassza a pultot, vevő 1 szál sem...

2009. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A karácsonyt még megvárom, aztán majd kiderül.Csak annyira elkeserítő az eddig összespórolt pénzem szinte oda. A webáruházat még megpróbálom, hátha el tudom majd adni ami megmarad, legalább annyi visszajöjjön, amit beleöltem!!
2009. nov. 16. 22:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Az előzőtől még annyit szeretnék megtudakolni, hogy ha jártasabb a webáruházkészítésnél mint én (ami valószínű)akkor tudna nekem ajánlani egy oldalt (ahol lehet készíteni) Rengeteg a választék rákerestem. Olyan kellene, aminek reális az ára, és azért színvonalas.
2009. nov. 17. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!