Mennyibe kerülne egy vállalkozás elkezdése és havi fenntartása, ha a vállalkozó semmit sem csinálna?
Azon gondolkodom, hogy 6 órás főállás mellé kiváltom a vállalkozói igazolványt, mert sok dolgot csak vállalkozóként űzhet az ember, de szeretném tudni, hogy mennyit bukhatok legrosszabb esetben, vagyis akkor, ha egyáltalán nem sikerül pénzt keresnem a vállalkozásból (vidéki vagyok, nem pesti)...
Van, aki saját domain névért fizet, én meg lehet, hogy vállalkozó leszek, mert az nagyobb szabadságot adhat...
Egyenlőre még nem adtam pontot senkinek a válaszokért, mert egymásnak ellentmondónak látszó válaszok születtek, és még tájékozódok a témában. Viszont már eldöntöttem, hogy a járulékok miatt egyenlőre nem leszek vállalkozó, és a kötöttségek miatt másodállást sem vállalok, és a boltokba járás szabadsága érdekében a jelenlegi munkahelyemen sem növelem az óraszámomat (pedig akár azt is megtehetném), hanem egyéb, pénzkeresésre is alkalmas munkát végzek, ennek akarok utánajárni, hogy mik lehetnek ezek (talán egy másik kérdésben). Ezidáig egyébként nemzetközi pályázatokkal foglalkoztam (vers, esszé, matek, programozás), könyvírással, valamint magyar nyereményjátékokkal, de hát ezek sikere nem garantált. (Az állásom viszont web és Java programozás).
A következőkben a következőknek akarok utánanézni (hogy nyitottak-e ezek a lehetőségek a számomra): megbízási szerződés, szabadúszás a neten (Elance/ODesk/Fiverr), hirdetések a neten (YouTube/Adsense), MLM, alkotás (könyv, festmény, zene, stb), non-profit cég vagy egyéb olcsó cégforma alapítása... Nem tudom, kihagytam-e valamit. Majd ha lesz időm, külön kérdéseket teszek fel mindegyikre, csak előbb magam akarok utánanézni, hogy jobbak legyenek a kérdések.
adómentes 6 millió éves bevételig...
afelett áfakör és ha import van eu-n kívülről vám. Miért mondott volna hülyeséget?
Az adószámos magánszemély nem egyéni vállalkozás, de számlaképes tevékenység, szerintem megbízási szerződéssel és egyéb önálló tevékenységből szerzett jövedelem után ez a legolcsóbb megoldás, pláne ha nem tudod előre miből mennyid lesz és egyáltalán mikor...
Nonprofit kft? A költségek ott sem sokkal kevesebbek, mint a hagyományos kft-nél.
Esetleg, alapítvány, vagy egyéb nonprofit szervezeten tudsz a járulékon fogni és az indulás is olcsó, de nem olcsóbb, mint az adószámos magánszemélyé és meg van szabva, hogy üzleti tevékenységet milyen módon és milyen mértékben folytathatsz egy adott éven belül, plusz kell 2-3 tag magad mellé.
Sajnálom, az utsolsó válaszomban kevertelek egy másik kérdezővel, aki importálni akart. Ott kötelező áfát fizetni, nah meg vámot..
Kata-t kilehet termelni főleg ha van mellette munka, de időt igényel. Azt javaslom hogy ismerkedj a témában, várj hogy legyen egy frankó ötleted is, legyél motivált, és akkor csapj bele amikor minden stimmel.
Ezek az "adószámos magánszemély" meg "7-es adószám" érdekes dolgok, ezekről nem is tudtam eddig. Akkor most már úgy gondolom, lesz mit csinálnom.
Érdekes dolog az is, hogy az adó jobb behajtása érdekében nehezítik meg a vállalkozások elkezdését. Mentek a pontok.
Ami a vállalkozást illeti, sajnos még csak olyan saját ötleteim vannak, amikhez több tőke kell, valamint vállalkozói és üzemeltetési know-how. Ha viszont több tőkém lenne, inkább házat vennék belőle, minthogy kockáztassak. Ezért gondoltam a szép lassan növekvő, alulról építkezős vállalkozásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!