Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet olyan kocsmát nyitni...

Lehet olyan kocsmát nyitni ahol dohányozhatnak az emberek?

Figyelt kérdés
Mivel egy ideje nem lehet dohányozni egy kocsmában, étteremben eszembe jutott, hogy nem lehetne-e dohányosoknak kocsmát nyitni. Valahogy úgy képzelem el ezt az egészet, hogy ki lenne írva az ajtóra, hogy odabennt van lehetőség a dohányzásra. Ez nem azt jelentené, hogy a nemdohányzók ki vannak tiltva, hanem mindenki eldönthetné, hogy zavarja e a füst vagy nem. Sokszor hallom az ismerőseimtől (akik cigiznek), hogy milyen kár, hogy nem lehet rágyúktani a kocsmákban mert olyan hangulatos volt ahogy állt benn a füst. Meg olyan illúzióromboló, hogy pár dohányos elmegy sörözni és nem szívhatnak el bennt pár szálat hanem ki kell menniük és ott szívni majd visszamenni ha fogyasztanak még valamit. Szóval szerintem lenne rá kereslet csak nem tudom, hogy ezt lehetne-e engedéllyel csinálni.

2013. nov. 1. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyílvános kocsmát nem - a baj az, hogy a törvény nem igazán ismer olyan fogalmat, hogy zártkörű kocsma, de abban elvileg megoldható lenne, mert te döntöd el, hogy kit engedsz be.
2013. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval ezt csak úgy lehetne, hogy csak 18 éven felüliek mehetnek be és csak dohányosok?
2013. nov. 1. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyesmi, de még ez sem fedi a valóságot. A kocsmában, éttermekben és egyéb szolgáltató helyiségekben jelenleg azért nem lehet dohányozni, mert mindenkinek van joga oda bemenni, ücsörögni, italozni, akkor is, ha nem dohányos. Őket védi a törvény, attól függetlenül, hogy amúgy elviselnék-e a dohányzást vagy sem. Magánterületre például nem mehet be mindenki, ott már elképzelhető lenne, de kocsmában mint szolgáltatóegységben nem.
2013. nov. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz de szerintem ez nagyon hülyén van kitalálva mert pl az utcán lehet cigizni viszont a nemdohányzóknak is joga van sétálni az utcán. Akkor ott miért nem védik őket?
2013. nov. 1. 21:34
 5/6 anonim ***** válasza:
10%

Szerinted ha ez megvalósítható lenne, akkor nem írná ki minden kocsmáros? Nem találtad fel a spanyol viaszt, ne aggódj.


Másrészt a törvény lényegében minden olyan helyen védi a nem dohányzókat, ahol muszáj huzamosabb ideig együtt lenni a dohányzókkal. Így például a buszmegállókban sem lehet.


Nagyon helyeslem ezeket a törvényeket, a dohányosok igen is érezzék magukat kirekesztve, érezzék cikinek az undorító szokásukat. Tudod hány millió ember szokott rá pusztán azért, mert divatos szokás volt? Mindenhol ezt nyomták. A TV-ben, a reklámokban, a sportokban, mindenhol azt sugallták, hogy menő dohányozni. Ennek szerencsére vége. Persze mindig van egy primitív réteg, aki dacolni akar, és kiáll a dohányzás mellett, de a többség örül. Sőt, egyre többen szoknak le. Ez pedig egy ilyen válság sújtotta korban nagyon-nagyon jó hír.

2013. nov. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen helyet én is tudok egyet, a lényeg hogy magánlakásként működik, és sör is csak azért van mert helyben összedobják rá a pénzt, legalábbis hivatalosan. Elég vékony jégen táncol aki működteti, ráadásul valószínűleg nincs belőle sok bevétele, de megoldható.
2013. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!