Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy külföldről rendelek, itthon meg eladom?

Figyelt kérdés
Szeretnék mindenképp pénzt keresni iskola mellett. Gondoltam arra, hogy külföldről behozok különféle termékeket, kisebb árban és itthon el adom kicsivel drágábban. Vagy akár oldalakról rendelném a netről, vagy bármi hasonló. Ha van valami tippetek vagy ötletetek ezzel kapcsolatban, meg osztanátok velem ? Esetleg vélemény ?
2013. okt. 15. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezzel elkéstél úgy 23 lassan 24 évet!
2013. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy érdemes legyen csinálni jelentős tőke kell hozzá. Te meg nyilván nem azért akarsz pénzt keresni mert tele vagy vele.
2013. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Linkoln ***** válasza:

Nos, igen. Sajnos, abból tudnál pénzt csinálni hogy áfa nélkül becsempészteted az árut, és eljuttatod a vevőhöz.

Esetleg hamisítványokat árulsz.

Sajnos mind2 erősen illegális. Mindennek nyoma marad ha értelmes helyen hirdetsz. 5 évre előremenőleg nem lehetnél nyugodt, mert bármikor megbüntethetnek, nagyon csúnyán.

Dolgozz diákmelót... Vagy pitibb munkákat. Szerelj bringát.. Napszámozgass, segíts dolgozni vkinek.

2013. okt. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lassan már lesz használható magyar eBay is, plusz kb minden fiatal beszél angolul, vagy ha nem akkor megtanulja amit kell ahhoz hogy a hozzád hasonlókat megkerülve egyenesen külföldről rendeljenek. Ha te meg tudod tenni, mindenki más is meg tudja. Nem tudom feltűnt-e hogy kb naponta 20 eBayes meg PayPal-es kérdést tesznek fel.


Én kb 4-5 éve csináltam azt amit most te tervezel és akkor is alig volt rajta 20-30 ezer Ft hasznom havonta és akkor még szinte senki nem ismerte az eBay-t.

Most hogy látják az emberek hogy vesz

2013. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A bolti áruk 99%-a ebbe a kategóriába tartózik, amit te szeretnél újításként megvalósítani :)


Mellesleg kisiskolásként 10-15 évesen nem csinálhatod, igaz nem téged csak a szüleidet fogják büntetni, viszont ha kiakarsz cseszni velük hajrá!

2013. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és lassan szeretnek önállóan pézt keresni valamilyen módon, mivel itthon sosem kaptam anyagi támogatást, ezért gondoltam erre a megoldasra. Itt ebben a faluban ahol elek alig van lehetosegem bármi módon pézt keresni igy nehéz dolgom van. Ha tudtok esetleg segitteni más lehetöség felől, akkor kiváncsian várom válaszotokat :)
2013. okt. 17. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Miket árulnál? Árulistádról bővebb infó esetleg?
2013. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Linkoln ***** válasza:

Sajnos ez tényleg nagyon bő fogalom, hogy külföldről vásárolsz itthon eladod.

Ez gazdasági tevékenység, de gyakorlatilag erre épül a kereskedelem. Annyi a lényege hogy üzletet kell kötnöd, többszörösen. Üzletkötés=árubeszerzés, üzletkötés=áru eladás

Őrült sok pénz van benne. Több ezer milliárd amerikai dollár. Csak jó üzlethez résen kell lenned, tudnod kell beszélni egy nyelvet. Mindenki át akar vágni aki külföldi, és nagy pénzeket akarsz utalni neki.

Otthon kell lenni a marketingbe, különben nehéz eladni az árut.

Erősen érteni kell a témához amiben tevékenykedsz. (Ne vásárolj olyasit amiről nem tudsz sokmindent)

És értened kell a jogi dolgokhoz ami érint, piac elemzéshez, számolnod kell ellőre. Jó problémamegoldó képesség, és persze sok tőke. Nah meg 18 év alatt nehéz gazdasági tevékenységet folytatni.

De nem halott az ötlet. Sőt...

(De borzasztóan tág. Semmit nem mond. Mintha aztmondanám hogy nyitok egy boltot, mi a véleményetek róla?)

2013. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pl ruhákat, ékszereket, hasonlókat..
2013. okt. 18. 16:33
 10/11 Linkoln ***** válasza:

Sokkal jobb. De mindig marha tág.

Ha leírod a komplett üzleti terved, elmondom hogy működne-e (Szerintem)

Egyébként mint mondtam a kereskedelemben őrült sok pénz van. Nem arányosan oszlik el, és nagyobb hozzáértéssel, jobb költséghatékonysággal, jobb marketinggel, jobb területen jobb eredményeket érhetsz el mint az "ellenfeleid".

Vállalkozói nélkül zsebpénz keresésnek új termékeket feltehetőleg adó, áfa, és vám csalással viszont továbbra sem ajánlott értékesíteni...

Szedj össze némi pénzt, végezd el a sulit, addig tnauld a kereskedelmet, és amint végeztél, pár millával csapj a lovak közé.

2013. okt. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!