Mit gondoltok van jövője egy munkavédelmi ellenőrző
cégnek? Folytatás lenn.
Figyelt kérdés
Az utóbbi években több olyan helyen is dolgoztam, ahol nem megfelelő munkakörülmények uralkodtak gondolok itt arra, hogy heti hatszor 12órát dolgoztattak minket illetve vasárnap 6 órát. Legutóbbi munkahelye is hasonló volt és elhatároztam, hogy belefogok egy vállalkozásba, ami segítségével megpróbálom ellenőrizni a környékbeli (szabolcsi) cégek működését.Sajnos cégalapítással kapcsolatban nem sok tapasztalatom van. Mit gondoltok mennyire lenne jövője egy ilyen típusú vállalkozásnak? Illetve, hogyan kezdjek hozzá? Mire van szükségem?
Észnél vagy? Te csak úgy más cégeket nem ellerőzihetsz, nem vagy hatóság!
2013. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg van valamilyen mód, hogy segítsem a munkájukat ilyen formában?
2013. okt. 8. 11:25
3/8 anonim válasza:
Maximum... munkavédelmi céget alapíthatsz, aki elláthatja egyes cégek munkavédelmi képviseletét. Aki nem ellenőrizhet, csak együttműködhet a cégekkel, segíthet nekik kialakítani a törvényes működés feltételeit (már ha a cég igényli). Ez nem jár hatósági jogkörrel.
2013. okt. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
Az egyébként szabálytalanul foglalkoztatókat véleményed szerint érdekli ez? Mert szerintem nem fognak fizetni egy ilyen szolgáltatásért. Nem azért dolgoztatnak napi 12 órát mert nem tudják hogy szabálytalan....
2013. okt. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Ez nem érdekli, meg amúgy is a 12 órás foglalkoztatás nem a munkavédelmet fogja érdekelni, hanem a munkaügyet... Viszont a munkavédelmi előírások betartása is a munkaügyet fogja érdekelni, és igen, vannak olyan cégek, akik nem foglalkoztatnak belső munkavédelmi szakembert, hanem külsős céget bíznak meg a feladatkör ellátásával. Leginkább olyan esetekkor, amikor a munkaadó nem tudja, hogy mi a szokásos előírások ebben a kérdésben, de a munkavédelmi előírásokat be akarja tartani, pontosan azért, mert munkahelyi baleset esetén kicsit komolyabban előveszik a céget mint egy mezei bejelentés alakalmával. És nem mindegy, hogy hogy a cég mit tett a baleset elkerülése szempontjából (biztosította-e az egyéni védőfelszereléseket, tart-e oktatásokat, megtartotta a felülvizsgálatokat.. stb.).
2013. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Tehát ha jól értem:
szaktudásod 000
pénzed 000
gógyi 000
Sok sikert nyerő leszel :)
2013. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Első körben ez nem munkavédelmi kérdés, hanem munkaügyi. A két dolog teljesen más. A munkavédelem a munkához szükséges eszközöket ellenőrzni, a munkaügy a munkaidőkeretet, szabadságot, pótlékokat stb.
Ha még azt sem tudod, mi a kettő között a különbség, akkor hogy akarsz ilyen téren tanácsot adni??????
2013. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Te hülye vagy teljesen??? technikus szeretnél lenni kicsiszívem de még nem tudsz róla.. mert annyira ostoba vagy, hogy azt sem tudod, hogy mi a neve ennek a szakmának, azt végképp nem, hogy mit is csinál pontosan... Ilyen attitűddel semmi jövője nincs nekem elhiheted.
Le merném fogadni, hogy "kocsi ablakoldó folyadékot is használsz".
Azt hiszed, hogy ez egy nagyon könnyű szakma minden hülye el tud benne helyezkedni, és dől a pénz???
Vagy ántsz ellenőr szeretnél lenni babám? Akkor irány a népegészségügyi főiskola... IQ 60!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!