Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Rendszergazda képesítéssel...

Rendszergazda képesítéssel tudnám a következő tevékenységet folytatni?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozást indítanék számítástechnika terén. A tevékenység, amit folytatnék: Számítástechnikai termékek eladása(nagykerbe megveszem majd eladom). Rendszergazda képesítéssel lehet ezt folytatni?
2009. nov. 6. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
ez kereskedelem, semmi köze a rendszergazda képesítéshez.
2009. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ehhez inkább kereskedelmi végzettség kell,legalábbis szerintem.
2009. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kereskedelemhez nem hiszem, hogy kellene bármilyen képzettség.
2009. nov. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig egyéni vállalkozó csak kereskedelmi képzettség birtokában veheti fel a kisker tevékenységeket. Tehát rendszergazdai képesítéssel NEM teheted meg, hacsak nem alkalmazol egy kereskedő-üzletvezető képesítésű személyt.

Ügynöki szinten viszont felveheted.

2009. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az interneten kereskedsz,talán...
2009. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ügynöki kereskedést szerintem simán csinálhatod. A számítástechnikai végzettség pedig biztosan jól jön a telepítéshez, beállításhoz. Így üzlethelyiséggel nem rendelkezel, és "házhoz" mész.
2009. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

20:14-nek:

Pont ilyesmire gondoltam hogy kiszállítom a termékeket :)


Azért tettem fel a kérdést, mert pár éve egy ismerősöm is csinálta, csak aztán váltott.... de amíg megvolt neki az igazolvány, simán bemehetett a nagykerbe és hozhatott...

Várom azért a további válaszokat :)

2009. nov. 6. 21:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg azért is tettem fel, hogy változtak e azóta ezek a szabályok....
2009. nov. 6. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!