Biztos vagy benne, hogy nem létezik rizikómentes befektetés?
Sok ember dobálózik azzal, hogy nincs 100%osan kockázatmentes vállalkozás és, ha valaki megcáfolja ezt, akkor képes a kezébe adni a pénzét befektetésként. Gondoltam megpróbálom megcáfolni ezt és kíváncsi vagyok a szakértők véleményére, mivel én nem értek ehhez, csak logikával megpróbáltam valami EXTRA ALACSONY költségvetésű dolgot létrehozni (aminek a vége persze, ha jobban belegondolunk lehet, hogy nagy hülyeség lett :D).
A projecthez szükséges 6.000.000ft tőke, mely azonban semmilyen kockázatnak nincs kitéve a kivitelezés során. Első lépésként a fent említett összeget 5ft-os érmékre váltanám fel, így tulajdonomban tudhatok 1.200.000db érmét. Egy darab érme súlya 4,1 gramm, így az érmék bruttó össztömege 5040kg (azért írtam bruttó tömeget, mivel az érmék szállítása és használata során a kopás miatt felléphet tömegveszteség). Ez a súly már tekintélyesnek mondható, figyelembe véve azt, hogy ez két kifejlett ázsiai elefánt tömegével azonos. A következő lépésben felhasznált anyagbeszerzését saját pénzből finanszíroznám, így nem számolom hozzá a közös költségvetéshez. Az imént említett anyag egy erős ipari ragasztó, melynek kémiai kötései a szükség esetén egy elenyésző árban mozgó oldószer segítségével felbonthatók. Most bizonyára a kedves potenciális befektető jelölt fejében hevesen szikráznak a fogaskerekek, hogy mit kezdjünk 1,2millió érmével és egy rakás ragasztóval. A válasz roppant egyszerű: Építsünk belőle 2db ázsiai elefántot! Hogy miért pont elefánt? Erre pár sorral lejjebb megkapja majd a választ! A két monstrum megépítéséhez ugyebár munkaerő szükséges, de ez a project költségvetését nem befolyásolja! A munkaerőt egy önkéntes csapat képzi, kik szórakozásból, munka utáni büszkeség érzett és nem utolsó sorban a rekord felállítása miatt vállalják el. Jelenleg ott tartunk, hogy meg van építve a 2 elefánt, melyeket egy marketing fogásként készített publikus szavazással lehet elnevezni és a tényleges költségvetésünk még mindig 0fton stagnál, mivel a pénz értéke semmit sem változott. Így a turisztikai és média felkérésekből befolyt összeg szín tiszta profit, miközben a befektetett tőkénk biztonságban, rizikómentesen megmaradt. A további hirdetésekre különösebb összegeket nem kell fordítani, hisz az internet és a sajtó azonnal a világ elé tárja ezt az érdekességet. A két elefántot pedig egy sűrűn látogatott vendéglátói/szórakoztatási egységben, vagy annak külön termében helyeznénk el, mely után a tulajdonos is fizetne nekünk némi pénzt a növekedő látogatói (egyben fogyasztói) létszámnak köszönhetően. Emellett természetesen a két elefánt megtekintéséért külön díjat kell fizetnie a turistának, ami szintén tiszta profitként hozzánk vándorol.
Miért pont elefánt?
1. Széleskörű célcsoport (különféle marketinggel a célcsoportoknak megfelelően):
A, Vallási:
- Ganésa, az elefántfejű isten a hinduizmusban.
- A felálló ormányú elefánt a fengsuj ban
B, Rajongói:
- Az olifánt óriás termetű elefántszerű lény J. R. R. Tolkien A gyűrűk ura című regényében.
C, Közép korosztály:
- Háti és gyermekei Rudyard Kipling A dzsungel könyve című művében.
D, Gyerekek (akik szülőkkel érkeznek):
- Az Elefánt Alan Alexander Milne Micimackó című mesekönyvében.
- Tantor Edgar Rice Burroughs Tarzan-regényeiben.
- Babar, Jean de Brunhoff francia író mesehőse.
- Dumbo, Walt Disney rajzfilmjében.
- Kíváncsi Fáncsi, magyar rajzfilmhős.
- Trombi és Főcső, a tűzoltó-elefántok a Trombi és a Tűzmanó című magyar rajzfilmsorozatból.
2. Az elefánt nem túl elterjedt a közép-európai országokban, így érdekességként szolgálhatnak a világ legnagyobb testű emlőséről mintázott „szobrok”.
Rizikó:
Egyetlen kockázata a dolognak, hogy bevonják az 5forintos érméket, vagy a forintot, mint fizetőeszközt. De ekkor sincs gond! Itt jön közbe az olcsó oldószer, ami a ragasztót semlegesíti, esetleg a szintén olcsó munkaerő, az alkalmi munkát vállalók. Így "pillanatok alatt" megmentettük a belefektetett tőkénket, amíg vissza lehet váltani!
Minden vélemény érdekel :D
Ebben a projektben is ugyanúgy van kockázat, mint minden másban.
Először is hogyan szerzed be az érméket? Gondolod 6 millió Ft 5 Ft-osra váltásának nincsenek költségei? A boltok készpénzforgalma is pénzbe kerül, mert a pénzérméket nem ingyen kapják meg sima váltással. Mert addig oké, hogy ha pár ezer Ft-ot 5 Ft-osokra akarok váltani, de 6 millióval ennek biztosan komoly költségei vannak.
Aztán ennyi 5 Ft-osból akaratlanul is el fog veszni néhány darab.
Megint ott van az üzleti partnerekkel való kapcsolatból eredő kockázat, hiszen az építőktől kezdve a sajtón át az étteremig bárki lehúzhat különféle módokon.
Végül pedig bukás esetében, mire bizonyossá válik, még ha vissza is tudnád adni a teljes 6 milliót, pedig mint írtam, ez nem lesz igaz, azon hónapok alatt az inflációval értéktelenedik a pénz, vagy másképp mondva több hónapnyi banki kamattól esett el a befektető. Márpedig ezt is bele kell kalkulálni egy befektetésnél, hogy a biztonságos banki betétekhez vagy rövid lejáratú államkötvényekhez képest hogy teljesít egy befektetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!