Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bizományi értékesítéskor, a...

Marcsi25 kérdése:

Bizományi értékesítéskor, a termékre mi fizetünk még pluszba áfát, ha mi vagyunk a továbbértékesítők? Hogyan működik ez pontosan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha az árut a szó klasszikus értelmében vett bizományos értékesítés céljára vetted át, akkor az sosem volt, és sosem lesz a tied. Tehát az eladást sem a saját nevedben végzed, hanem a tulajdonos nevében, így az egész tranzakció után az áfát is ő fogja fizetni.

Te ilyen esetben csak az u.n. "üzletkötői jutalékot" fogod megkapni a munkád után, és az lesz nálad a bevétel, az után fogsz akár áfát, akármilyen más adót fizetni.


Ha úgy vetted át az árut, hogy majd akkor fizeted ki az eladónak, ha már te is eladtad, akkor azt nem bizományosi értékesítésnek nevezzük, hanem (csúnya szóval) halasztott fizetési feltételek mellett vásároltál valamit. Tehát az áfabevallásban a bevétel utáni áfát akkor fizeted be az államnak, amikor az árut eladtad, de a visszaigénylős oldalán a bevallásnak csak akkor fog megjelenni, amikor annak ellenértékét te is kifizetted = márha egyéni vállalkozó vagy! (Társaságoknál kettős könyvvitelre ez nem igaz!)

2013. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!