Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha sikerülne összegyűjtenetek...

Ha sikerülne összegyűjtenetek 1 millió forintot mit kezdenétek vele hogy abból több pénzt csináljatok, ötletek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 19:11
 1/5 tetro ***** válasza:
68%
tőzsde
2013. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Egy részét biztos a hobbimba ölném - nem tudom, hogy hiúságból-e vagy mert úgy érzem értek hozzá: művészet, fúrás-farigcsálás, barkácsolás.

A nagyobb részét viszont valószínűleg félretenném, nem fektetném be az egészet, ha csak 1 millió forintom lenne, inkább a kissebb hányadából próbálnék meg gyarapodni.

2013. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 csacsi2 válasza:
91%

Nem egy túl nagy összeg, hogy bankban pénzt csináljon belőle az ember. Nekem elment lakásfelújításra és csak félig lett kész...


Végezz piackutatást és üzletelj, ha van vénád hozzá! Ha nincs akkor ne vágj bele, vagy csak körültekintően apránként, mert hamar elbukod.


Jelenlegi gazdasági helyzetben az emberek a hétköznapi termékeket ( élelmiszeripar) vásárolják. ez egy jó alap, de romlandó. A dohányáru, biztos felkapott lesz, de az már állami...

elektronikai cikkek gyorsan elavulnak és egyre olcsóbbak.

Építőiparban sem túl rózsás a helyzet.

Részvények...nem is tudom. 5 különböző részvényem volt mára a 200.00 -ből 88.000 -lett az értéke!

Olyanba fektesd, amihez értessz és megvan a háttered!


Sajnos 1 milla nagyon kevés ahoz, hogy beindíts egy üzletet és nagy a konkurencia.amennyiben van kiépített kapcsolatod, ismerettséged akkor menni fog, anélkül nem.Természetesen ez csak saját vélemény és az üzlet mindíg egy kétséges,változó dolog, így azt kiszámítani, hogy mi fogja megérni szinte lehetetlen. talán egy független tanácsadó cég, tud alternatívákat.

2013. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 3.5 millió Ft-om van összegyűjtve 7 év alatt, mégsem kezdtem még vállalkozásba. Nem olyan egyszerű dolog az, hogy nyitok egy vállalkozást és dől a lé.
2013. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Amit azt illeti nagy szerencse, hogy Napoleon Hill idejében nem volt internet. Mert akkor lehet, hogy az ilyen jellegű kérdéseket ő is hasonló oldalon tette volna fel.

Ám mivel nem jött házhoz az információ, ő ment el azokhoz akik tudták, hogyan keressenek több pénzt, és így rengeteg sikeres embert interjúvolt meg. Ez a könyv ma ott van a polcomon szét olvasva, Dale Carnegie könyvei-vel együtt. Ezeket a könyveket aztán, sok sikeres cégvezető polcán láttam.

Az üzleti életben van pár értékes dolog, ilyen a know-how, azaz tudni, hogyan. Aki tudja, hogyan, az megcsinálja és vigyáz a saját know-howjára, mert anélkül is sokan másolják, hogy elmondaná. Aki tudja, hogyan, nem fogja neked kitenni egy weboldalra.


Szóval én vennék belőle néhány könyvet, a többihez pedig gyűjtenék. Lehet, hogy nem éri meg ? Meglehet, ám nem mindegy, hogy a vállalkozáshoz szükséges tudás, ötlet nélkül a pénzed 100%-át kockáztatod. Vagy annak csak 1-2%-át. Vajon, 1 milliót kockáztatsz, azért, hogy hátha abból többet keresel, vagy 10-20 ezer forintot (annyit se) és néhány órát, hogy megtudja tanulni néhány dolgot, ami majd válasz lesz a kérdésedre.


Sok ilyen kérdés van, van 500.000-es 1 milliós, 5 milliós, mi menne, típusú kérdés.

Mindegy az összeg, ugyanis ez a pénz nem az, aminek segítségével valaki végre vállalkozó lesz, mert a vállalkozás=a sikerrel és a pénzzel. Mert nem. Ez az összeg az, amiből ha többet akarsz csinálni, akkor ezt te kockáztatod. Sőt még adósságba is verheted magad.

Mert ezekkel a kérdésekkel mindig azokat kérdezitek, akik nek vagy van x milliójuk, vagy szeretnék ha lenne. Viszont soha nem azokat, akik a ti árutokat, szolgáltatásaitok majd megvennék. Mert a pénzed ami majd lesz azoknál van. Neked azokat kell megkeresned, akik nem a pénzükkel a kispárnájuk alatt gondolkodnak, hogy mit lehetne vele kezdeni. Hanem azokat akik a pénzükből majd költenek nálad valamire.


Nagyon sokan ezt egy helyzetként fogják fel. Van x millióm, csak tennem kell valamit, amivel több lesz, és rá kell jönnöm a módjára. Ám ez az egész egy folyamat.

Mert a pénzed ami most van. Egy üzlethelyiség, néhány alkalmazott, a rezsi, a járulékok, a könyvelő, az üzemanyag költség, gyakorlatilag jó esetben pár hónap alatt elviszi.

Ezért neked már az elején is több bevédeted kell legyen, mint amennyit kiadsz vagy elegendő tőkéd, addig amíg azt fel nem futtatod, amiből pénzt szeretnél. A napi 5-6 vevővel induló friss boltok például ezt nem tudják megcsinálni.

Ha pedig a pénzed bárhová beteszed, az gyakorlatilag pénzt akar belőle keresni akinek, aminek odaadtad, vagy sikerül neki vagy nem, ha igen, te is plusz pénzhez jutsz, ha nem sikerül akkor nem. Legyen szó tőzsdéről, befektetésről, bármiről.

Ha nem kockáztatsz viszont nyerni se nyerhetsz, de előbb tanuld meg a módját.

2013. máj. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!