Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék...

Csillag25 kérdése:

Saját vállalkozást szeretnék indítani, tőke nélkül. Merre induljak? Többi lent!

Figyelt kérdés
Használt ruha turkálót szeretnék indítani, de teljesen zöldfülű vagyok a vállalkozás indításához, valamint a tőke nélküli indulást elősegítő támogatások, valamint banki hitel megoldásokat tekintve. Bt-t alapítanánk a párommal, és mind a ketten meghagynánk mellette a főállásunkat. Tudnátok segíteni, hogy mik az első lépések, valamint milyen költségekre számítsak? Köszönöm szépen!
2013. márc. 31. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha bármi is van a neveteken, ne bt-t, hanem kft-t csináljatok.


Amúgy tőke nélkül ne induljatok sehova, mert baromi gyorsan becsődöltök.

2013. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

hitelt csak olyan vállalkozásra szabad felvenni ami nagy valószínűséggel beválik, hasznot hoz.


a turi ötlete marhára elcsépelt, ötlettelen, és telített a piac. max ott nincs turi ahol kevés ember él, pl falvak, vagy ahol nincs pénze az embereknek.


gondold át újra az egészet.

2013. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valóban "turi" lenne, viszont egész más struktúra alapján vázoltam fel az üzleti tervet. És.. budapesti agglomerációban nyitnám!

De a kérdéseimre várnám a választ! :) Köszi!

2013. márc. 31. 23:42
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

oh, Bp? Ahol tényleg turi turi hátán épült? :) eredeti.


Merre indulj? Jérd végig a bankokat és kérj hitelt. Ha van fedezeted és rendes fizetésed, akkor talán adnak. Ez az első lépés. A gond, hogy ha ebben se tudsz elindulni magadtól, vagy, hogy megkérdezz egy könyvelőt, akkor nem sok esélyed lesz egy vállalkozást fenntartani.


Bt amúgy azért para, mert ha becsődőltök, akkor minden kiterjed a magánvagyonra is.


ne értsed félre, nem akarlak lebeszélni, részemről érdektelen, hogy bebuktok e vagy sem, azt írom amit gondolok és tudok a témáról. jó szándékkal.

2013. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Agglomeráció... nem Budapest, de mindegy is. Tegnap, és ma döntöttünk arról, hogy elindulunk, így nem valószínű, hogy bármelyik könyvelő örült volna az ünnep alatt egy ilyen konzultációnak. :) Tanácsot kértem, nem pedig fejmosást, és cinikus megjegyzéseket. Nem hinném, hogy gond lenne azzal, ha valaki kérdez egy olyan témában, amiben még nem jártas. Valószínűleg a cinizmus az, ami sok mindenkit visszatart bármilyen ötlet megvalósításától. Tudom, és látom, hogy egy átlagos, tucat ötlettel sok mindent nem lehet elérni Magyarországon. Pontosan ezért találtam ki egészen mást, még ebben is! Van egy piaci rés, ami betömhető! :) Bt. tanácsot viszont köszönöm.
2013. ápr. 1. 00:15
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Erre a vállalkozásra senki sem fog hitelt vagy támogatást adni. Ha magánszemélyként hitelképesek vagytok, akkor úgy felvehettek hitelt és azt befektetitek.

De pont ez az a vállalkozás, ami minimális tőkeigényű. Nem tudtok rá összespórolni pénzt? Szerintem max 1 millió forint elég kell hogy legyen elindulni.

Ha nem tudtok ennyit összespórolni, akkor hogy fizetitek vissza a hitelt, ha esetleg becsődöl a bolt?

2013. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van ingatlanotok, kaptok vmennyi visszetérítendő hitelt. Onnantól a ti dolgotok, h ne csődöljetek be. A most induló vállalkozások 90%a 2 éven belül becsődöl, de legyen szerencsétek. A boltnyitáshoz boltvezetői OKJ-s képesítés kötelező még most is, ha egyikteknek sincs ilyen, akkor fel kell venni egy olyan alkalmazottat, akinek van. A bolt nyitáshoz egy csomó engedélyt is be kell szerezni (ántsz, tűzoltóság stb), ez mind pénz!
2013. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak/vannak hasonló terveim. Egy lényeges elem hogy legyen mellette valahonnan minimum egymillió tartalék. Mert ha bármi miatt bezárni kényszerülsz egy időre akkor a költségeket viszi ellenben hasznot nem hoz. Így lehet pl. minusz milliókba kerülni egy vállalkozással.


Persze ha ezt tudod akkor nem szóltam semmit ellenben hasznos másoknak akik ezt a kérdést olvassák de, erre nem gondolnának.


Amit javaslok: vállalkozás támogatás. Nem tudom él e még de lehet vannak még működő segitségek.

2013. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!