Hogyan lehetek őstermelő?
Először könyvelőt keressetek, beszéljétek meg vele, hogy közös őstermelői igazolványt váltotok ki, kinek a nevére célszerű azt a családon belül (költségcsökkentés miatt), vagy családi őstermelés legyen, vagy csak egy személy nevére szóljon. Megbeszélitek azt is, hogy tételes költségelszámolással, vagy egyéb módon való adózással célszerű-e indítanotok.
Ha ezeket átbeszéltétek, majd mondja, hogy a falugazdánál, hogyan mit és azok után milyen további papirok és lépések szükségesek.
Mindenképp tervezzétek meg, ha lehet könyvelővel, mert főállásban annyi a járulékfizetési kötelezettség,mint az egyéni vállalkozóknál, az első naptól kezdve. Ez önmagában havi 60 ezres kiadás,ha adtál el, ha nem...
A legjobb ez esetben, ha decemberben váltod ki az őstermelőit, mert jövő évre az idei év bevételeit veszik alapul a járulékfizetésre.
Ha mindenképp akarjátok előbb, akkor azt válasszátok ki, kinek a neve alatt fusson, de értékesíteni is csak az a személy fog tudni.
1-es vagyok!
Rengeteg mindent kell figyelembe-venni, mielőtt valaki kiváltja az őstermelőit, ezért írtam, hogy először a könyvelővel beszéljetek. Ha anélkül mégy a falugazdához az őstermelőiért, ott már tudnod kell, hogy melyik kérdésére mit fogsz válaszolni. És akkor ő az őstermelőit annak megfelelően állítja ki.
Köszönöm a válaszokat!
Kicsit lehangolt a dolog, nekem volt egy olyan illúzióm, hogy van az igazolvány, annak van egy évenkénti kiváltási költsége, és emellett a bevétel után adózás, de ezek szerint ez tényleg csak illúzió. Plusz ugye ehhez jön még pár dolog(pl. ha húst szeretnék értékesíteni, akkor ugye be kell vizsgáltatni, ilyesmi...). Akkor lehet hogy nem vágok bele mégsem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!