Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozáshoz másodáll...

Egyéni vállalkozáshoz másodállásban, mi kell?

Figyelt kérdés
Szeretném tudni hogy ha másodállásban /Gyed alatt/ szeretnék egyéni vállalkozó lenni, akkor milyen költségek merülhetnek fel? A könyvelést vezethetem én is, ha értek hozzá?
2009. aug. 14. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
Másodállásban akkor lehetsz egyéni vállalkozó, ha van egy főállásod ahol a járulékok nagy részét befizetik utánnad. Vállalkozói igazolványt kell kiváltanod az okmányirodában és utánna amikor bevételed keletkezik akkor az után adózni kell ileltve járulékot fizetni valamint áfa bevallást is készítened kell, vagy fizetsz vagy visszaigényelsz. Könyvelni bárki könyvelhet, de ha értesz hozzá, ezt is tudnod kéne.
2009. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyed mellett nem lehetsz vállalkozó, mert akkor elveszíted a gyed-et, csak gyes mellett lehet csinálni.
2009. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia már bocsánat tudom hogy utálni fogsz ezért, de ha értenél a könyvvezetéshez, akkor tudnád hogy gyed mellett semmiféle keresőtevékenység nem folytatható. Akkor előbb menj gyesre és utána váltsd ki a vállalkozóit, itt hivom fel a figyelmed, hogy attól mert jár a gyes, kénytelen leszel járulékolni is, tehát az egyik zsebedbe befolyik, a másikból kifolyik a pénz. Kriszta
2009. aug. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!