Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételei vannak és...

Milyen feltételei vannak és hogy hívják azt az üzleti tevékenységet amikor valaki a háza előtt zöldséget, dinnyét árul?

Figyelt kérdés
Én is hasonló módszerrel szeretnék árulni zöldséget,gyümölcsöt amit nem én termesztek,hanem nagybanin szerzem be.
2009. aug. 6. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a "ház előtti kosárból árusítást" engedély nélkül csinálják az emberek... :]

És olyanok szokták ezt csinálni, akik a saját kertjükben termett zöldséget/gyümölcsöt árulják (őstermelők?)...


Ha te zöldséget és gyümölcsöt akarsz forgalmazni (vásárolni és eladni), ahhoz bejegyzett vállalkozásra van szükséged és nem árulhatsz az utcán, üzlethelyiség nélkül!


Szerintem ezt a legpontosabban a helyi Önkormányzatnál tudod megkérdezni, ott a vállalkozásról is mindent megtudhatsz és a házad előtti árusítás lehetőségéról is (ez Önkormányzatonként, településenként változhat).

2009. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy adószám kell, hogy nyugtát adhass a vásárlónak. Tehát vagy egyéni vállalkozóként vagy valamilyen cégként kell ezt tenned. Árulhatsz közterületen, üzlethelyiség nélkül, de arra engedélyt kell kérni az önkormányzattól. Ilyenkor nem kötelező pénztárgép sem csak nyugta és számlatömb. Ha üzletben árulsz akkor működési engedélyt kell kérned az önkormányzattól és pénztárgépet vagy köteles venni.

Egyébiránt az őstermelők is rendelkeznek adószámmal, ez kötelező és nyugtát is kötelező nekik adni.

2009. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Anyukám pincéjét szépen megcsináltuk üzlethelyiségnek,de azt mondták,hogy az épület szakhatóságnál át kell minősíteni üzlethelyiséggé.Az önkormányzat nem akar infót adni vagy nem tudják ők sem vagy keresztbe akarnak tenni.Mindenképp számlával,pénztárgéppel stb csinálnánk,csak azt szeretnénk elkerülni,hogy a pince átminősítéért százezreket ki kelljen adni.Ezért kérdeztem,hogy akik a ház előtt árulnak,hogy csinálják.Ha még valaki tud valamit kérlek írja meg.

2009. aug. 6. 20:20
 4/5 Váradi Attiláné válasza:
Minden üzletben még akkor is ha az pincében működik kézmosó wc kell hogy legyen. ezt kellene elindítani. Egyébként mint vállalkozó telephelyként meg kell jelölni és ennyi az egész.
2013. júl. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Váradi Attiláné válasza:
Ha pedig ház előtt folyik az értékesítés a polgármesteri hivatal ad ki közterület foglalási engedélyt aminek változó az ára településenként.
2013. júl. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!