Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Miért jobb Kft-t alapítani,...

Miért jobb Kft-t alapítani, mint Bt-t és egy Kft-nek mennyi telephelye lehet? Melyiknek mennyi a havi költsége, ha van főállásom?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 12:39
 1/5 anonim válasza:
Azért jobb a Kft. , mert nem felelsz a saját vagyonoddal ha csődbe megy. Igaz, a minimum összeg 500.000 ft. amit be kell tegyél a Kft.-be, de szerintem nem sokan teszik ezt meg, hanem azt mondják hogy a házipénztárban van :) Ha főállásod van, akkor nincs költsége a kft.-nek ( mármint tb járulék) sokan, akiknek nem ment a kft. elmentek főállásba dolgozni, és így egy úgynevezett "alvó" céget csináltak, amit bármikor újra lehet indítani. Ezzel a mennyi telephelye lehet, nem vagyok tisztában, de úgy gondolom, hogy egy lehet, ami be van jelentve a cégbíróságnál.
2012. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cégnek székhelye van egy, telephelye akármennyi lehet. A többivel egyetértek bár nem mindig olyan korlátlan a felelősség...
2012. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A telephely vagy a székhely rezsiköltségét lehet leírni az adóból? Kötelező alkalmazottnak lennie vagy a négy alapító tag - akik dolgoznak is a Kft-ben - elég ha tulajdonos viszonyban vannak?
2012. szept. 28. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt már egy könyvelőnek tedd fel akinek fizetsz is.. Egyébként igen és igen, vagy nem és nem, attól függ....
2012. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor lehet leírni, ha nem laksz ott, ill. ha pontosan tudod igazolni, hogy a rezsi mekkora részét fordítottad céges és mekkorát magáncélokra.


Kötelező alkalmazottnak nem kell lennie.

2012. szept. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!