Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jövőre végzek OKJ-s gyógymassz...

Jövőre végzek OKJ-s gyógymasszőrként. Azon gondolkodom, hogy egyéni vállalkozásba kezdenék, mint gyógymasszőr. Van ma erre igény? Kifizetődő lenne? Vagy belebuknék? Sok az adó? Mi kell még hozzá? (Budapesten)

Figyelt kérdés

Már az utolsó félévre meglesz a papírom arról, hogy masszírozhatok, és talán tudnék vendégkört is szerezni. (utolsó félév nagy gyakorlat kórházban)

Autóm sajnos nincs, vezetni sem tudok. Mit tennétek a helyemben?


2012. aug. 27. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd le a jogosítványt és menj el egy ügyvédez és könyvelőhöz, ők tudnak konkrétumokat mondani,de szerintem lenne, pláne, ha házhoz mész.
2012. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igény lenne rá. az adóvonzat attól függ, hogy mennyi a bruttó bevétel. a járulékvonzat viszont ev-nál főállásban (ha nincs máshol heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod, akkor kötelező az ev főállás) olyan 70 ezer ft, amit mindig fizetni kell, bevételtől függetlenül.
2012. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez rengeteg pénz. :(
2012. aug. 28. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Kb 90-et kell havonta járulék, és adók formájában befizetni, bár januártól lehet, ez csökken.

Plusz kell könyvelőt fizetned, hacsak nem értesz hozzá.

Számold azt is, hogy helyiséget fenntartasz, rezsije van, fűtés, világítás.

Vagy házhoz kijárz, de sokféle alakba belefuthatsz.

Otthon az Ántsz, tűzoltóság folyamatosan ellenőriz.


A vendégek után adót, és áfát kell fizetned (utóbbi 27%, ennyit el tudsz kérni a vemdégtől?


Szerintem kezdj kórházban, vagy wellness központokban állást keresni. Ha már lesz saját vendégköröd, masszírozd őket otthon.

Pár év türelem, és meglátod, érdemes-e csak vállalkoznod.


Ui: azt se hagyd figyelmen kívül, hogy ha netán bármi történik a kezeddel, derekaddal, akkor ennek a hivatásnak lőttek!

2012. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De hol?
2016. szept. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mar nem aktualis, Walesben elek, es idosgondozom, a masszazsnak annyi. Megprobaltam vele Magyarorszagon boldogulni, de minden pasi azt hitte, erotikus masszazst kinalok, igy a harmadik ilyen telefonhivas utan feladtam.

Jobb itt nekem. :)

2016. nov. 19. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!