Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha én pl. indítok egy bútorvál...

Ha én pl. indítok egy bútorvállalkozást, és veszek a saját üzletemben saját pénzből egy egy bútort, akkor végülis olcsóbban fogom megvenni? (tovább lent)

Figyelt kérdés

Mert az eladott tárgyakból kapott pénz nagyrésze elmegy a járulékokra, fizetési kötelezettségekre stb. de valamennyit alapból kap az eladó is, ami most én lennék. tehát ha alapból 50.000 ft-s bútort veszek, akkor valamennyi pénzt kapok vissza nem?


Bocs ha hülyeséget írtam, de nálam a logika eddig engedett :D


2012. aug. 16. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az 50.000 Ft nálad árbevételként jelenik meg. Az árbevétellel szemben elszámolhatsz költségeket, pl. beszerzési ár, fuvarköltség a gyártótól a boltodig, eladók munkabére, az üzlethelyiség rezsije. Tulajdonképpen ezek azok, mivel neked "olcsóbb" az, amit saját magadtól vásárolsz. Ha másik boltban vásárolsz, akkor kifizeted a teljes vételárat, de semmit nem számolsz el a ráfordítás oldalon.
2012. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eladási árban minden költség és a haszon is benne van.

De épeszű asztalos nem vesz saját magától bútort.

Elkészíti és használja. Ebben az esetben nincs a terméken a munkabér és járulékai, vagy egyéb költség,az anyagköltségen kívül. A saját munkabérét természetesen nem számolja fel saját magának.

Nem visszakapsz,hanem fel sem számold.

2012. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen van valami nyereség?
2012. aug. 16. 22:00
 4/4 A kérdező kommentje:
az előzőt még az elsőnek írtam, köszi mindenkinek.
2012. aug. 16. 22:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!