Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját KFT-t működtetek egy...

Saját KFT-t működtetek egy másik személlyel. Elég sok tartozásunk van (már behajtó cégeknél is), kb 1 millió ft. Veszélyben van e magánvagyonom (pl. sajat tulajdonú autó, stb) a kft tartozása miatt?

Figyelt kérdés
Hozzányúlhatnak e személyes vagyontárgyaimhoz vagy csak a kft-t kötelezhetik fizetésre? És ha az is fizetésképtelen?
2009. júl. 13. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem követtél el munkakörödben olyan szabálysértést, bűncselekményt amely hozzájárult ahelyzet kialakulásához (pl sikkasztás) akkor a kft felel a tartozásokért a vagyona erejéig. (ezért KORLÁTOLT felelősségű).
2009. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem, semmi bűncselekmény nincs :)

akkor még két kérdés:

- és mit csinálnak ha a cég fizetésképtelen? honnan hajtják be a pénzt?

- a tartozás nagy része APEH-os. Ha én kiszállok és elmegyek dolgozni máshova, akkor onnan ugye nem vonhatják a fizetésemet?

2009. júl. 13. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Mégegyszer a kft. a saját vagyonával felelős a saját tartozásaiért (korlátolt felelősségű társaság), tehát te csak a betett pénzeddel vagy felelős a kft. tartozásaiért, azaz a te saját magán vagyonod a te saját magántartozásod nem áll kapcsolatban a Kft.-vel. Akkor van gáz, ha ti is azt csináltátok, amit sokan mostanság, hogy megalakítják a céget a kezdő tőkét beteszik aztán gyorsan rövid időn belül ki is veszik. Ez ugyanis nem igazán szabályos az a pénz a kft.-jé azért van hogy pl a tartozásokat fedezze. Szóval azt a pénzt elő kell teremtenetek.
2009. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát az elég hülye aki beteszi egy vállalkozásba a pénzt, hogy aztán kivegye. nem tudom ebbe mi a jó :S


a helyzet az, hogy én már egy működő vállalkozásba szálltam be, a srác egyéni vállalkozóként működtetett egy boltot, beszálltam, 500-500e Ft-tal csináltunk egy kft-t. a jelenlegi xar helyzetben eléggé nagy a pangás, és eléggé elúsztunk az apeh felé. a tőke már rég nincs meg, mivel áruvásárlásba lett beforgatva rögtön az alapítás után. ezért nem értem tudom h pl. az apeh v bármilyen behajtó cég mit csinálhat ilyen esetben. halkan jegyzem meg saját árukészlet max 200 000 Ft, mert az árunk 95%-a bizományos értékesítéssel van itt...

2009. júl. 13. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Ha a társaság fizetésképtelen, még apránként sem tudod fizetni a tartozásokat, akkor az apeh vagy valamelyik cég ahová tartozol felszámolási eljárást fog kérni a cégbíróságon.

Ez azt jelenti, hogy egy felszámolással foglalkozó cég embere veszi át a céged jogi képviseletét (ő lesz az ügyvezető) és az lesz a feladata, hogy a céged ingóságait, ingatlanjait minél hamarabb, minél jobb áron értékesítse, és ha a te cégednek is tartoznak, azt minél hamarabb behajtsa.

Ha ingatlant, ingóságot értékesítenek, akkor akár te is megvásárolhatod azt mint magánszemély, hisz a felszámolónak az az érdeke hogy minél hamarabb a pénzhez jusson.


Ha a céged házipénztárja hiányos (a céged kölcsön adott neked), akkor az is a te cégednek való tartozást jelenti, tehát azt követelheti rajtad a felszámoló, azt a magánvagyonodból kell fizetned.


A felszámolási eljárás során a befolyt pénzből próbálják kifizetni a tartozásokat. A tartozások kifizetésének van egy prioritási sorrendje, gondolom hasznos lehet ha leírom.

1. A felszámolási eljárás költségei (ebből él a felszámolással foglalkozó cég).

2. Dolgozók ki nem fizetett bérei (ha van ilyen).

3. Köztartozás (APEH, TB, iparűzési adó...) rendezése.

4. Banki hitelek rendezése.

5. Egyéb vállalkozásoknak ill. magánszemélyeknek való tartozás.


Ha már fizetésképtelen a cég, akkor szinte biztos, hogy nem mindenki kapja meg a pénzét (különben nem tartanánk itt).

Ők polgári vagy büntetőpert indíthatnak ellened, és ha a rendőrség, vagy ügyészség, vagy nem tudom milyen szerv BIZONYÍTANI TUDJA, hogy a vállalkozás fizetésképtelenségéhez MÖGÖTTES TEVÉKENYSÉG (ha te a cég pénzét elsikkasztottad, vagy kiloptad...) vezetett, akkor onnantól kezdve már a magánvagyonoddal is felelsz.


Ha tényleg nem rendeződnek a dolgok, még csurgatni sem tudod a lóvét a hitelezőidnek, akkor felszámolás alá fog kerülni a cég.

Ha már tényleg úgy látod, hogy elkerülhetetlen, akkor minnél hamarabb keress fel egy felszámolással foglalkozó céget, hogy mik a teendőid, ő jobban tud majd neked segíteni abban, hogy minnél kevesebbet bukjál, hiszen ő is a vállalkozóból él.

Remélem segítettem.

2009. júl. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oh. köszönöm kielégítő válaszod
2009. júl. 22. 11:16
 7/7 anonim válasza:
3 betű. K. F. T. Tudod mit jelent? Látszólag nem...
2010. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!