Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyszeri alkalommal weblapkész...

Egyszeri alkalommal weblapkészítésről számlát hogyan lehet, hogyan érdemes adni?

Figyelt kérdés

Diák vagyok (még fél évem van hátra) és nyári munkának egy weblapot fogok elkészíteni. Ugye számlát kéne adni róla, de ezt milyen módon tehetem?

Úgy tudom, magánszemélyként is lehet valaki számlaképes bizonyos területeken. Ebbe beletartozik a weblapkészítés is? (Informatikai szolgáltatás?) Milyen költségekre kell majd számítanom?

Egyéni vállalkozásról azt olvastam, hogy elég nagy költségekkel jár. (TB, mindenféle járulék, könyvelő...)

Milyen lehetőségeim vannak, melyiknél kb hány százaléka marad meg a keresetemnek?


Előre is köszönöm a segítségeket.


2009. júl. 12. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Írjatok megbízási szerződést, jobban jársz vele
2009. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalomért teljesen felesleges számlaképesnek lenni, írjatok egy megbízási szerződést, és a kifizető levonja az adókat, befizeti a járulékokat a neked fizetett összeg után. Ha adószámos magánszemély vagy, ugyanúgy a kifizetőnek kell járulékokat fizetni utánad, vagyis semmivel nem vagy előbbre. Vállalkozóit kiváltani meg a mostani lelkes adóellenőrzés mellett nem érdemes. Elmúltak azok az idők, amikor kiválthattad két hónapra a vállalkozóit, egy jó könyvelő leírt minimálbérre, aztán visszaadtad az engedélyt. Ha mindent rendesen befizetsz, akkor meg a gatyád is rámegy, neked alig marad valami.
2009. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vállalkozóit (most már) csak akkor válthatsz ki, ha megvan hozzá a szakképesítésed, tehát szakirányú diploma vagy szakképzés. Ha nincs, akkor csinálhatjátok megbízási szerződéssel, de egyszeri alkalomra fölösleges. Én baráti alapon csinálom, és így referencia is, és aki akar, az fizet érte (megegyezünk, mennyit), de nem várom el, a referencia viszont jól jön később. Van egy adóköteles minimum, ami alatt nem kell leadóznod, főleg, ha nem rendszeres jövedelemről van szó. Így működik az aukciós oldalakon az eladás is.
2009. júl. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A "vevőnek" mindenképp el kell számolnia a dologgal, szóval valamilyen formában igazolni kell. Bár a 29% TB-járulék, 10% adó, meg a többi kicsit durva. De legalább van valami, és referenciának tényleg jó lesz a dolog a későbbiekben.

2009. júl. 15. 23:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha igazolnia kell, akkor azt megbízással tudja, mert szakirányú papírod még nincs, vagy esetleg, ha még diák vagy, akkor kössön szerződést valamelyik diákszövetkezettel egyszeri projektre, és általuk alkalmazzon téged, akkor kevesebb járulék megy utánad, te is kapsz valamennyit, és legális marad, és nem kell a szakmát igazoló papír, plusz nem neked kell bíbelődnöd a járulékok elszámolásával.
2009. júl. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!