Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » GYES-en vagyok, rendezvényeket...

GYES-en vagyok, rendezvényeket szeretnék szervezni. Milyen formában tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
A szabály szerint GyES mellett dolgozhatok négy vagy hat órában, ill otthoni munka esetén korlátlanul, a baba egy éves kora után. Arra gondoltam, hogy belevágok a koncertszervezésbe, minden feltétel adott, de most az a gondom, hogy nem tudom hogy pl mint magánszemély megtehetem e ezt ( ez volna az ideális nekem, mert akor 16%-ot adózom, és kész), vagy erre külön van szabályozás? Magánszemélyként tudok e rendezvényt szervezni? És Gyes mellett erre van e lehetőség? A válaszokat előre is köszönöm.

2012. jún. 28. 08:19
 1/3 Bedyke válasza:
Én úgy tudom, hogy csak vállalkozó ként kezdhetsz ebbe bele, vagy esetleg bekellene társulnod valaki mellé, azt írtad, hogy meg van minden ehhez, gondolom akkor képzésen is részt vettél úgy alkalmazhatnak, de csak úgy Te nem tudsz belevágni, hiszen kinek dolgozol akkor? Mármint nem az ügyfelekre gondolok, hanem érted... Mégis kiáltal kapsz fizetést, szerintem ez nem tiszta dolog úgy.
2012. júl. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bedyke válasza:
mind ehhez a képesítésed*, bocsi csak előbb jártam gondolatban, mint ahogy írtam:)
2012. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Magamnak dolgoznék, csak nem tudom, hogy vállalkozó lehetek e GYES mellett, vagy valami más céges formán kellene gondolkoznom. De az is eszembe jutott azóta, hogy a párom nevére jegyeznénk be egy mellékállású vállalkozást, és úgy 30%-ot adóznánk, ami még mindig jobb, mintha főállású vállalkozóként az egész bevételt elvinné az adó, meg a járulékok. Ez a gond, mert ez nem rendszeres havi jövedelem lenne, hanem kb két-három havonta tudnék egy koncertet szervezni.


Végzettség kötelező ehhez? Szimpla koncert , nem esküvő, konferencia stb, csak koncert. Ehhez is kell végzettség?

2012. júl. 3. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!