Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozás mellékállás...

Egyéni vállalkozás mellékállásban, volna néhány kérdésem, aki jártas benne, segítene?

Figyelt kérdés
Van 8 órás bejelentett állásom, mellette szeretnék egyéni vállalkozó lenni. Ha havi 20-30 ezer forint nyereségem lenne az egyéni vállalkozásból származó tevékenységemnek, akkor érdemes belevágni? Ebből hány százalékos befizetési kötelezettségeim vannak?
2012. jún. 21. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A 20-30 ezer Ft nyereséget hogy érted? Árbevétel mínusz ráfordítás (azaz költség) vagy árbevétel mínusz nyereség mínusz SZJA és TB-járulékok. Az első esetben semmiképpen, mert a megmaradóból még SZJA-t és TB-is fizetnek kell, tehát jó, ha egy tízes megmarad. A második esetben is csak akkor, ha tuti biztos a rendszeres árbevétel, mert akkor is sok macera van vele. Én nyugdíj mellett csináltam, de feladtam, mert az APEH (akkor még így hívták őket) teljesen kikészített idegileg az adóbevallási időszakban. Ha te nem könyvelő vagy, könyvelő segítségét mindenképpen igénybe kell venned, mert a kormány által ígért söralátétet legfeljebb gyújtósnak használhatod, ha van kályhád, az adóbevallásra távolról sem alkalmas. SZJA 16%, TB és nyugdíj-járulék ugyanúgy, mint ahogy a munkaadó fizet utánad.
2012. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Úgy értettem a nyereséget, hogy az összes bevétel mínusz a kiadások. És arra lennék kíváncsi, hogy így hány százalék adót, járulékokat kellene fizetnem.

2012. jún. 22. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha van főállásod, bért nem kell a vállalkozásból kivenni, tehát bér és járulékai nem lesznek. A nyereség után egyszer meg kell fizetni a vállalkozói nyereség adót (10%), illetve az így leadózott összeg 16 és 14%-át (szja-ra és eho-ra). Ezen felül iparűzési adót is kell fizetni aminek a mértékét a helyi önkormányzat határozza meg.

Tehát a 30 ezer ft-os nyereségből kb. 11.700 ft-ot fogsz adóra kifizetni, így 18.300 ft-od marad meg.

(az iparűzési adónak más az alapja és az adó is területenként változik tehát az számolás nem pontos!)

2012. jún. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!