Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy háznál...

Mi kell ahhoz, hogy háznál árulhassak dinnyét?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 16:45
 1/10 anonim válasza:
26%
engedély :D :S
2012. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Dinnye és ház sem árt.
2012. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját termésed, akkor elég az őstermelői.

Ha nem te termelted, akkor vállalkozás (egyéni, vagy társas)

2012. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolónak köszönöm a nagy semmit, ezeket tudtam, k*csögök beszólására nem vagyok kíváncsi.....a harmadik válaszolónak pedig köszönöm, mert ez érdekelt volna....
2012. jún. 15. 09:14
 5/10 anonim válasza:
őstermelői ha olyan van eladói szakma. vigyáz mert a nav figyel... kapsz egy ellenőrt ha nincs kasszád akkor adj áfa-s számlát...meg mindenre pl haccp előírásokat is... sok sikert
2012. jún. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Hogy mennyi kocsoggel fogsz te találkozni dinnyeárulás közben, el sem tudod képzelni.
2012. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Őstermelőinél nem kell sem eladói szakma, sem más szakma.

"ha nincs kasszád akkor adj áfa-s számlát" Ha a kassza alatt a pénztárgépet érted, az sem kell. ÁFA körösnek sem kell lennie, lehet ÁFA mentes is. Akik pénztárgépet üzemeltetnek azoknak is kell számlatömbbel rendelkezniük.

Számlát csak kérésre kell adnia. Nyugtát kell adnia, kivéve, ha felvásárlónak értékesít, mert akkor a felvásárló állít ki felvásárlási jegyet.

HACCP-t sem kell csinálnia.

2012. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Őstermelői van, de azzal úgy tudom, hogy csak saját dinnyét árulhatok, olyat nem amit énis veszek....nem?
2012. jún. 18. 08:27
 9/10 anonim válasza:
A dinnyéket meglékelni sem szabad.. Tudtad?
2012. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Brumika válasza:
0%

Egyetértve a (2.) válaszadóval, feltennék én is egy kérdést :


Mi kell ahhoz, hogy háznál árulhassak zsákbamacskát ?


Mielött " köcsög "-öz nél, gondolkodj el azon pontosan tetted-e fel a kérdésedet.

2012. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!